"Міністри обговорять, як допомогти в цьому питанні. Для України це може бути прискорена процедура тимчасового застосування угоди (в частині зони вільної торгівлі) після її підписання. Щодо таких країн, як Молдова, це – доступ на ринок ЄС, наприклад, вина", – розповів співрозмовник.
"Отже, доступ цих країн (Східного партнерства) на ринок ЄС, політична підтримка і, звісно, останній ресурс проти застосовуваних (Росією) заходів щодо країн-членів ЄС – ініціація дискусії в СОТ, а для країн-партнерів – підтримка такої дискусії в цій організації, обговорюватимуться як можливі механізми вирішення питання", – розповів він.
Lипломат резюмував, що під час майбутнього засідання Ради ЄС щодо цієї проблематики "очікується дискусія й обговорення реального механізму" протидії тиску Росії.
"Ми маємо висловити підтримку (протидії тиску) і продовжувати її", – додав він.
Нагадаємо, Європейський парламент 12 вересня схвалив резолюцію, в якій називає неприйнятними дії Росії щодо країн Східного партнерства і закликає Європейську комісію до конкретних дій на підтримку цих країн. Крім цього, висловлюється підтримка підписанню й парафуванню на Вільнюському саміті тих угод про асоціацію з країнами Східного партнерства, які будуть готові для цього.
Як відомо, Україна, Грузія і Молдова мають наміри підписати чи парафувати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС на саміті Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді. Такий крок унеможливить їх вступ до Митного союзу під керівництвом Росії.
Російська влада неодноразово заявляла, що підписання Україною угоди з ЄС призведе до ускладнення її економічних відносин з Росією.