Розвідувальні служби Сполучених Штатів Америки очікують на зростання напруженості між Росією та Україною у регіонах Чорного і Азовського морів цього року. Про це йдеться у доповіді "Оцінювання загроз в усьому світі розвідувальними службами США", представленій на слуханнях у Сенаті директором Національної розвідки США Деном Коутсом.
"Ми оцінюємо, що широкомасштабний наступ з боку України або російських маріонеткових сил з бойової точки зору можливий, але малоймовірний у 2019 році якщо одна зі сторін не розглядатиме іншу як таку, що серйозно кидатиме виклик статусу-кво", – йдеться у доповіді.
"Двостороння напруженість продовжуватиме зростати у Чорному та Азовському морях, оскільки кожна сторона утверджуватиме свої суверенні і військово-морські спроможності (у морі)", – наголошується у доповіді.
Також сказано, що захоплення Росією українських суден в Керченській протоці та утримання під арештом українських моряків демонструє готовність Росії обмежувати свободу судноплавства для українських суден у цьому регіоні і здійснювати політичний тиск на керівництво України, особливо з наближенням в Україні цьогорічних виборів.
"Росія продовжить свою воєнну, політичну та економічну дестабілізаційну кампанію проти України, щоби спробувати загнати у глухий кут зусилля Києва в інтеграції до ЄС та зміцненні зв'язків з НАТО", – заявляють американські розвідники.
Крім того, американські розвідники звернули увагу, що у березні 2019 року в Україні відбудуться президентські вибори, а восени – парламентські вибори.
"Росія здійснює кроки, аби вплинути на ці вибори, застосовуючи цілий набір засобів для того, аби чинити тиск та використати нестійку економіку Києва, широкопоширену корупцію, вразливість у кіберпросторі і суспільну невдоволеність у сподіваннях усунення Порошенка і приведення до влади менш антиросійського парламенту", – наголошується у доповіді.
Як повідомляли, у Німеччині заявили про готовність забезпечити військову присутність Військово-морських сил Бундесверу в Чорному морі для стримування агресії Російської Федерації та підтримки України.