Напередодні “Маршу мільйонів” в Росії обстріляли опозиціонерів

12 Червня 2012, 08:30

Дозволена владою опозиційна акція «Марш мільйонів» відбудеться в центрі російської столиці. Учасники пройдуть від Пушкінської площі до проспекту Сахарова, де відбудеться мітинг. Опозиціонери і громадянські активісти протестуватимуть проти політики російської влади. У Петербурзі опозиція також проведе узгоджений із владою марш.

Це перші масові акції після ухвалення закону, який значно посилив покарання за порушення на мітингах. 

Між тим, Вологодських опозиціонери, які їхали на акцію до Москви, обстріляли невідомі. Про це повідомив глава правозахисного громадського руху "Разом" Євгєній Доможиров, який перебував у цей час в машині з опозиціонерами. Постраждала активістка Ларіса Трубіцина, у неї численні гематоми. Як повідомив сам правозахисник, в автомобіля були лише пробиті колеса. 

Як повідомлялося, напередодні було проведено обшук у квартирі опозиціонера Алєксєя Навального. За словами Навального, обшук проводиться в рамках розслідування кримінальної справи про масові заворушення. Мова йде про події 6 травня на Болотній площі.

Окрім Навального, стало відомо про затримання і обшуки в інших лідерів опозиції. Зокрема, Сєргєя Удальцова, Іллі Яшина та інших.

Під час обшуку у квартирі російської телеведучої і громадської активістки Ксенії Собчак слідчі виявили близько €1,5 мільйони, які можливо, будуть конфісковані.