Напад на активістів та обстріл салютами будинку Авакова. Головне за вихідні

11 Лютого 2019, 11:40

В суботу, 9 лютого, поліція затримала близько 10 активістів, які збиралися на мітинг до Юлії Тимошенко, щоб спитати в неї "Хто вбив Катю Гандзюк?". 

 

За півгодини до початку заходу сили поліції заблокували близько десятка активістів на підході до Контрактової площі. Причину блокування поліція активістам не пояснила. На вулицю Сагайдачного під'їхав автозак і правоохоронці силою заштовхали активістів усередину.

 

Водночас журналістам поліція пояснила, що причиною їх затримання був дзвінок за номером "102", в якому повідомлялось про групу невідомих та підозрілих осіб, які наближаються до місця мітингу.

 

 

 

На разі мітинг на підтримку кандидата в президенти Юлії Тимошенко розпочався. Частині активістів вдалося на нього потрапити.

 

Близько 15:00 активісти розгорнули банер "Хто замовив Катю Гандзюк?"Нагадаємо, в Білій Церкві на Київщині під час виступу кандидата в президенти Юлії Тимошенко у натовп кинули димові шашки.

 

Як повідомлялося, 9 лютого Бюро Херсонської облорганізації ВО "Батьківщина" вирішило вважати Владислава Мангера виключеним з членів партії. 

 

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що слідству відоме прізвище замовника вбивства Катерини Гандзюк, однак досі ведеться робота з накопиченням доказів.

 

Зазначимо, що батько загиблої Віктор Гандзюк на засіданні Тимчасової слідчої комісії заявив, що організатор вбивства активістки, ймовірно, співпрацював з топ-чиновниками області Владиславом Мангером і Андрієм Гордєєвим.

 

Як повідомлялося, громадська активістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада.  За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу. Своєю чергою, поліція перекваліфікувала кримінальну справу, за якою розслідується напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, на статтю "закінчене вбивство" Кримінального кодексу України. Однак уже 5 листопада у МВС заявили, що поліція виконала всі необхідні слідчі дії у рамках своїх повноважень та за рішенням Генеральної прокуратури України передала справу до Головного слідчого управління Служби безпеки України. 

 

Президент України Петро Порошенко закликав правоохоронців знайти і покарати вбивць і замовників нападу на Катерину.

 

У Херсоні 31 липня невідомий облив кислотою  виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст.296 Кримінального кодексу України "хуліганство". Крім того, поліція оприлюднили фото ймовірного нападника. Пізніше правоохоронці перекваліфікували напад на виконувача обов'язків керуючої справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк з "хуліганства" на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування". 1 серпня стало відомо, що поліція перекваліфікувала напад на активістку з "тяжких тілесних ушкодження з метою залякування" на "замах на вбивство".

 

Протестувальники поїхали до маєтку Авакова та обстріляли його салютами

Протестувальники поїхали до маєтку Авакова після того, як у Києві поліцейські побили і затримали активістів ініціативи "Хто замовив вбивство Каті Гандзюк?". Вони проводили акцію на Контрактовій площі, де виступала кандидат у президенти, лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко.

 

Після цього, майже 50 протестувальників вирішили пікетувати будинок глави МВС Авакова з вимогою відпустити затриманих активістів.

Вони залишили на паркані будівлі величезний напис "БЮТ замовив Гандзюк" та скандували "Свободу політв’язням!". Браму протестувальникам також ніхто не відкрив і ніхто не вийшов до них. Згодом, активісти почали пускати салюти. 

 

Чергова акції протести в Сербії

 

В Сербії десятки тисяч громадян знову вийшли на акції протесту проти політики президента Александара Вучича.

 

Як повідомляється, вчора демонстрації відбулись у Белграді та низці інших міст країни.

 

Активісти вимагали свободи ЗМІ та створення справедливих умов для виборів.

 

Одна з вимог учасників акцій протесту – звільнення керівництва державного телеканалу RTS.

 

У мітингах взяли участь представники широкого політичного спектра – від лівих до крайніх правих.