Наливайченку радять пояснити опозиції, що «Наша Україна» ні на що не претендує

6 Липня 2011, 12:19

«Керівництву «Нашої України» в особі Наливайченка потрібно пояснити тим, хто прийде на це зібрання, що партія не претендує на певну керівну роль як у минулі роки і взагалі потрібно поставити принцип рівності. Ні БЮТ, ні Наша Україна, ні партія Кириленка не повинна претендувати на певне становище. Оскільки йдеться про спільну біду, проблему, що стосується виключно координації діяльності у роботі із сьогоднішніми законопроектами про вибори і самій практиці нейтралізації адміністративного ресурсу. Насправді я розумію підозрілість опозиції, однак думаю, що через певний час вони найдуть якусь спільну формулу співпраці», – заявив Небоженко.

На його думку, все залежатиме від того, як відбудеться перше зібрання 12 липня.

«Я думаю, що якщо все відбудеться демократично 12 числа, то потім всі решта почнуть приєднуватися. Загалом цей процес таки відбудеться. Він буде видозмінюватися, змінюватимуться учасники, проте чим ближче будуть вибори, тим більше буде бажаючих взяти участь в контролі і нейтралізації адмінресурсу», – додав політолог.

За словами Небоженка, влада також сприяє тому, щоб опозиційні сили відмовлялися від подібних зібрань.

«Це не провал. Справа в тому, що влада нині активно займається так званим управлінням опозицією і їм дуже не хочеться, щоб залишки тієї опозиції, якою вони не управляють, робили якісь спільні акції. У цьому випадку Кириленко (лідер партії "За Україну!") лиє воду на млин адмінресурсу. А влада звичайно зацікавлена, щоб нічого не вийшло. А «Наша Україна» пропонує не якесь політичне об’єднання, а співпрацю тільки за одним питанням, як це відбувається за кордоном», – стверджує політолог.

Нагадаємо, партія «Наша Україна» ініціює проведення 12 липня зустрічі представників опозиційних партій для визначення стратегії координації та співпраці на виборах Верховної Ради.

Станом на 5 липня партія «Громадянська позиція» заявила про намір бути присутнім на зустрічі, а Європейська партія зазначила, що не вважає «Нашу Україну» опозиційною силою, і відмовилася від зустрічі.

Народний депутат від НУНС, лідер партії «За Україну!» В'ячеслав Кириленко прогнозує, що зустріч представників опозиційних партії 12 липня для визначення кроків з координації дій на парламентських виборах буде малоефективною і також відмовився взяти участь у зустрічі.