Наливайченко “прихистив” екс-керівника Укрспецекспорту, якого шукає Інтерпол

14 Серпня 2015, 19:41

Екс-голова СБУ Валентин Наливайченко у травні 2014 року прийняв у резерв і надав військове звання екс-голові державного оборонного підприємства "Укрспецекспорт" Сергію Бондарчуку, який нині перебуває у розшуку. Про це йдеться у відповіді СБУ на запит народного депутата від БПП Сергія Лещенка.

"Наказом голови СБУ 25 травня 2014 року Бондарчука було прийнято на службу у військовому резерві СБУ та присвоєно чергове військове звання майора резерву", – йдеться у повідомленні.

Коли екс-чиновнику повідомили про підозру, він написав у Facebook, що перебуває у Великій Британії, де залишився "після того, як закінчилось моє службове відрядження (туди) як офіцера Служби безпеки України". Водночас у відповіді СБУ на запит Лещенка йдеться про те, що Бондарчука до Британії не відряджали. У відомстві також повідомили, що екс-голову "Укрспецекспорту" звільнили з військового резерву 13 січня 2015 року.

Екс-голова оборонного підприємства тісно приятелює з екс-головою СБУ Валентином Наливайченком. Вони обоє входили до керівництва партії "Наша Україна".

Сергій Бондарчук, фото ua.112.ua

Як відомо, МВС оголосило екс-главу Укрспецекспорту" в розшук в лютому 2015 року.

Восени минулого року у його помешканні проводилися обшуки, однак тоді він стверджував, що проходить у кримінальній справі лише як свідок.

Прокуратура підозрює Бондарчука у розкраданні 7,5 мільйона доларів.

Бондарчук також відомий тим, що, будучи членом партії "Наша Україна", домігся виключення з неї екс-президента Віктора Ющенка у 2013 році.

Сергія Бондарчука Інтерпол оголосив у міжнародний розшук, але у червні Бондарчук засвітився серед гостей на дискусії по Україні, яку в Лондонській школі економіки організувала Європейська рада міжнародних відносин.

"Укрспецекспорт" разом з трьома його дочірніми підприємствами "Укроборонсервіс", "Укрінмаш" і "Прогрес" був основним експортером спеціальної і військової техніки українського виробництва.