Найвищий рівень освіти у виборців “Свободи”

Акценти
7 Листопада 2012, 18:10

За освітою найвищий рівень у виборців "Свободи": 48% мають вищу освіту, 12,3% – повну середню й неповну середню освіту.

Виборці з вищою освітою також переважають в електораті УДАРу – 38%, із загальною середньою освітою – 17%, з незакінченою середньою – 5%.

Найбільше виборців "Батьківщини" – 35% виборців мають середню спеціальну освіту. Вищу – 33,3% їхніх виборців.

В електораті Партії регіонів, як свідчать дані Національного екзит-полу, переважають виборці з середньою спеціальною освітою – 38%.

Дещо нижчий освітній рівень у виборців Комуністичної партії: 38% з них мають середню спеціальну освіту, 26% – вищу.

Структура електорату партій, що подолали 5%-ний бар'єр, за освітою, %

Щодо вікової структури електорату, то наймолодший електорат у партії УДАР: 53% виборців – до 40 років; а найстарший – у КПУ: 67% тих, хто проголосував, – це люди старші 50 років.

Структури електорату "Свободи", "Батьківщини" та Партії регіонів, як свідчать дані Національного екзит-полу, за віковою ознакою схожі.

Щодо гендерної відмінності електорату, то серед виборців Партії регіонів найбільше жінок – 59%, чоловіків – 41%. Схожа ситуація з електоратом "Батьківщини" – 57,5% жінок і 42,5% чоловіків.

Структура виборців партій за віком, %

В електораті УДАРу переважно чоловіки (55%), жінок – 45%. Схожа ситуація в електораті ВО "Свобода": 54% – чоловіки, 46% – жінки.

За місцем проживання найбільше сільських жителів підтримують "Батьківщину" – 39%. В електораті Партії регіонів лише 25% виборців проживають в обласних центрах, 35% – це жителі села. У структурі "Свободи" переважають жителі обласних центрів – 47,5% і найменше жителів села – 24%.

Крім того, згідно з даними екзит-полу, значна частина виборців (56%) були прихильниками тієї чи іншої партії, за яку вони згодом проголосували, ще до початку виборчої кампанії. Найбільше стабільного електорату в Партії регіонів (67%) і "Батьківщини" (64%).

Нагадаємо, Національний екзит-пол був проведений в день парламентських виборів, 28 жовтня, консорціумом, до якого входять Фонд "Демократичні ініціативи", Київський міжнародний інститут соціології і Центр Разумкова. 

Сукупність екзит-полу – це виборці, які проголосували на виборчих дільницях (крім спеціальних дільниць). Було опитано 19,6 тис. респондентів на 400 виборчих дільницях. Використовувалася методика таємного голосування.

Позначки:
92