За її словами, найбільше "200-бальників" з математики – 230 осіб, друге місце зайняли українська мова та література – 138 осіб і третє місце – історія України (85 осіб).
Зайцева підкреслила, що найбільш високі результати ЗНО в Києві, Львівській області та Івано-Франківську.
В цілому, наголосила вона, ЗНО в поточному році пройшло успішно. "Ми вважаємо, що цей процес завершився успішно", – сказала директор Українського центру оцінювання якості освіти.
Вона зазначила, що станом на понеділок подали апеляції 2259 чоловік, 640 заяв вже розглянуто, з них в 564 результати залишені без змін і лише в 62 випадках результати були переглянуті в бік підвищення.
Підводячи підсумки ЗНО, Зайцева зазначила, що основним його недоліком в поточному році була безвідповідальність молодих людей, які подали заявки на участь у тестуванні. Так, 18% не з'явилися на тестування. Через 106 тисяч неявок на тестування, за її словами, держбюджет недоотримав 866 тис грн.
Крім того, молоді люди спізнювалися, забували взяти необхідні документи, або брали ксерокопію паспорта, що не давало їм можливості брати участь у тестуванні. Також у ряді випадків у тих, хто проходив тестування, були вилучені мобільні телефони.
Зайцева вважає, що для запобігання таким випадкам необхідно вживати якісь заходи. Зокрема, таким заходом могло бути обмеження кількості предметів для тестування. За її словами, у багатьох випадках виші вимагають результати тестування лише з трьох предметів.
Нагадаємо, зовнішнє незалежне оцінювання в Україні тривало з 2 по 24 червня. Для його складання зареєструвалося 193 тисяч випускників середніх навчальних закладів.