У першу десятку також потрапили Сінгапур, Стокгольм, Лондон, Нью-Йорк, Париж, Токіо, Лос-Анджелес, Шанхай і Пекін, повідомляє BFM.ru.
11 місце посіла Москва. Всього в рейтингу представлені 25 мегаполісів світу.
Список формувався на основі того, як у містах впроваджуються інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ), які згодом служать на благо жителів.
Укладачі рейтингу відзначили, що Сеул, Сінгапур і Стокгольм за останній рік значно збільшили інвестиції в ІКТ і змогли успішно вирішити багато соціальних, економічних та інфраструктурних завдань.
Сінгапур, наприклад, почав активно впроваджувати інновації в галузі охорони здоров'я, а також став першопрохідцем в управлінні дорожнім рухом. У Сеулі ІКТ використовуються для реалізації екологічних ініціатив.
Між тим, таким містам, як Москва, Пекін, Сідней, Буенос-Айрес, було рекомендовано виділити ключові точки зростання, пов'язані з можливостями впровадження ІКТ, а потім ініціювати і координувати фокусні програми розвитку. Так, Москві в першу чергу ІКТ допоможуть з вирішенням транспортних проблем і зниженням завантаженості доріг.
Зазначимо, що з цього року в Москві повинна почати роботу інтелектуальна транспортна система, завдання якої – вирішити транспортні проблеми російської столиці. На реалізацію програми в цьому році для оператора-розробника системи компанії Ситроникс в бюджеті міста заклали близько 6,3 млрд рублів.
Зазначимо, що у жовтні агентство 2thinknow оприлюднило щорічний рейтинг інноваційності. Найбільш інноваційним містом світу можна вважати американський Бостон. Також у десятці опинилися Нью-Йорк, Відень, Амстердам, Мюнхен, Ліон, Копенгаген і Торонто.
У рейтингу домінують американські і європейські міста, в сотню увійшли лише кілька представників азіатських країн (Гонконг, Пекін, Шанхай, Дубай і Куала-Лумпур).
А в серпні The Economist Intelligence Unit назвав найкращі для життя міста – Мельбурн, Відень, Торонто (перша трійка).