Найменше гендерних проблем мають скандинавські країни, найбільше – Румунія і Болгарія

14 Червня 2013, 12:29

Індекс гендерної рівності виміряв наскільки 27 країн-членів ЄС станом на 2010 рік були близькими до досягнення повної рівності між чоловіками та жінками за 100 бальною шкалою, де 1 – повна нерівність, а 100 – повна рівність.

Загалом по ЄС індекс склав 54 бали.

Лідерами з забезпечення рівності стали Швеція (74,3), Данія (73,6) та Фінляндія (73,4). Серед найкращих країн у створенні рівних умов для  чоловіків та жінок також опинились Нідерланди (69,7), Велика Британія (60,4), Бельгія (59,6).

Найбільші ж проблеми з рівністю спостерігаються в Румунії (35,3), Болгарії (37,0), Греції (40), Італії (40,9) та Словаччині (40,9).

Для порівняння було взято такі показники як робота (позиції чоловіків та жінок на європейському ринку праці, тривалість трудового життя та якість роботи й захист), заробітна плата (розрив між доходами чоловіків та жінок, а також ризик бідності), знання (кількість чоловіків та жінок, що здобувають освіту різного рівня), час (скільки часу витрачається на неоплачувану діяльність, в тому числі догляд за дітьми та домашня робота, участь в культурних заходах і т.п.), влада (представленість чоловіків та жінок в політичній та економічній сферах), здоров’я (доступ до структур охорони здоров’я), насильство (насильство проти жінок, стереотипи та упередження, які підривають покращення ситуації у забезпеченні більшої рівності статей).

За допомогою дослідження було виявлено, що жінки мають менші шанси працевлаштування і отримують нижчу заробітну плату. В той же час, жінок з вищою освітою більше, ніж чоловіків. Жінки суттєво переважають чоловіків у бажанні навчатися все життя. Між тим у владі і досі переважно представлені чоловіки. У доступі ж до охорони здоров’я жодної нерівності експерти не виявили.