Найменш толерантною до переселенців виявилася Харківська область – дослідження

24 Січня 2018, 12:55

Найвищий рівень нетерпимості до внутрішньо переміщених осіб (ВПО) зафіксували у Харківській області. Про це свідчать результати моніторингу соціальної згуртованості і конфліктної чутливості діяльності органів влади стосовно ВПО, який презентували у Києві 24 січня, передає кореспондент Тижня.

 

Згідно з результатами, найбільш толерантними виявилися Київська та Львівська область.Найнижчий показник щодо стану забезпечення життєвих потреб зафіксували в Донецькій та Луганській областях: це зумовлено високим рівнем безробіття. Водночас тут найнижча вартість оренди житла.

 

Моніторинг засвідчив, що найкраще забезпечені соціальні потреби у Києві, оскільки тут попри високу вартість оренди найвища заробітна плата. 

 

Проблеми з високою вартістю оренди житла були виявлені в Дніпропетровській, Харківській та Київській областях.

 

«Найкраще співвідношення вартості оренди житла і рівня середніх зарплат було зафіксовано в Херсонській, Запорізькій, Донецькій та Луганській областях. За результатами моніторингу можна сказати, що треба вживати заходів щодо створення робочих місць для ВПО в Луганській та Донецькій області та створення соціального житла в Дніпропетровській, Харківській та Київській областях», – розповіла Анастасія Одінцова, радниця з питань ВПО Міністерства тимчасово окупованих територій.

 

«Всі ми знаємо, що існують певні проблеми і конфлікти між ВПО та громадами, куди вони прибувають. Оцінювання того, що викликає ці конфлікти і що з цим робити, має сприяти тому, що переселенці зможуть інтегруватися в громади і почати жити повноцінним життям на рівних правах з людьми, які проживають у громадах», – додала Ірина Лоюк, авторка дослідження, експертка програми «Радник з питань ВПО».

 

Дослідження було проведене на всій території України, у вибірку увійшли дев’ять регіонів: Дніпропетровська, Донецька,  Запорізька, Харківська, .Херсонська, Київська, Луганська, Львівська області та місто Київ.

 

Програма «Радник з питань ВПО», здійснюється канадською неурядовою організацією Stabilization Support Services завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії.

 

Нагадаємо, станом на листопад 2017 року в Україні зареєстровано майже 1,488 млн внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій.