- "Зима незгоди" у Британії. У незвично холодну зиму 1978-79 років рівень інфляції в Британії досяг рекордних відміток, що не сприяло популярності лейбористського уряду Джеймса Каллахана.
- Рух революційного союзу працівників "Додж", США. Сформований в травні 1968 року, Рух революційного союзу працівників "Додж" об'єднав афро-американських робітників Детройта на автомобільному заводі Chrysler. Метою руху було перешкоджати, заснованому на расових забобонах, нерівного розподілу можливостей на заводах Chrysler.
- "Сталевий" страйк 1959 року, США. Через сім років після успішної страйку 1952 року, півмільйона членів організації Об'єднаних сталеливарників Америки вийшли на лінії пікетів ще раз
- Страйк сталеливарників 1952-го року, США. Величезну перемогли Об'єднані сталеливарники Америки над десятьма найбільшими виробниками сталі в липні 1952 року. Керівництво сталеливарних підприємств на 53-й день страйку взяло всі умови, які висував Союз робочих спочатку.
- Повстання 1953 року в Східній Німеччині. Страйк у Берліні почалася з виступів будівельників у червні 1953 року народження, що зробило надзвичайно дестабілізуючий вплив на напружений політичний клімат у Східній Німеччині.
- Травень 1968-го року, Франція. Озброївшись гаслами, спрямованими проти культури споживання і політики Шарля де Голля, страйк оголосили мільйони робітників, і ще більше людей промарширували по вулицях міст, у тому числі і Парижа.
- Страйк портів Західного узбережжя 1934, США. Портова страйк Західного узбережжя в 1934 році тривала 83 дні, а її кульмінацією стала чотириденна загальний страйк у Сан-Франциско.
- Загальний страйк в Брісбейні, Автралія. Після гарячих суперечок між представниками профспілки і керівництвом трамвайних шляхів міста Брісбен, члени австралійської Асоціації працівників трамвайного депо наділи профспілкові значки на роботу і були відразу ж звільнені. Реакцією з боку працівників на те, що вони порахували несправедливими і репресивними діями, став страйк і двадцяти п'яти тисячну ходу, довжиною в дві милі, до міста Брісбен.
- Загальний страйк 1926 року в Великій Брітаніі. Травень 1926 був відзначений найбільший навіть на сьогоднішній день загальним страйком в історії Великобританії, і також однією з найбільших, які коли-небудь відбувалися у світі. Конфлікт розгорівся між національною організацією профспілок, конгресом трейд-юніонів, і британським урядом.
- Загальний страйк в Сіетлі, США. тижневий страйк більш ніж 65000 робочих з різних профспілок у лютому 1919 року, в Сіетлі, штат Вашингтон. Цей страйк викликала сильні розбіжності в суспільстві і стала головним чинником у подальшій "Червоної загрозу" (періоді антикомунізму) 1919-20 років.
Наймасштабніші страйки робітників у XX столітті
8 Квітня 2013, 11:59