Від листопада минулого року Європу сколихнули чотири потужних терористичних атаки: у Парижі, Брюсселі, Стамбулі та Ніцці. Вони забрали життя загалом майже 300 людей.
Теракти в Парижі, 13 листопада 2015 року
У ніч на 14 листопада в декількох районах Парижа майже одночасно сталися вибухи і стрілянина.
Біля стадіону «Стад де Франс», де проходив матч між збірними Франції та Німеччини, прогриміли вибухи. У цей час на стадіоні був присутній президент Франсуа Олланд. В іншому районі терористи розстріляли відвідувачів ресторану «Маленька Камбоджа» та бару «Ле Карильйон» у будівлі навпроти. У театрі «Батаклан», де проходив концерт гурту Eagles of Death Metal, терористи захопили заручників та розстрілювали їх із автоматів.
Загалом у цю ніч загинуло не менше 129 людей, 250 отримали поранення.
Увага! Відео містить жорсткі кадри.
Images de la fusillade au Bataclan lemondefr
Відповідальність за теракти взяло на себе терористичне угруповання «Ісламська держава». Прокуратура встановила, що нападників було семеро. Після атак поліція Парижа провела масовий антитерористичний рейд. За даними телеканалу RTL, організатором терактів в Парижі був Абдельхамід Абаауд – один із відомих катів у складі терористичного угрупування "Ісламська держава", його вбили під час рейду.
Теракти в Брюсселі, 22 березня 2016 року
Вранці 22 березня в аеропорту Брюсселя прогриміли два вибухи, через декілька годин на станціях метро "Маельбек" та "Площа Шумана" також сталися вибухи. Загалом унаслідок атак загинула 31 людина, близько 316 отримали поранення.
#Zaventem airport right now #Brussels pic.twitter.com/1m7jKeQNHV
— Exen (@Exen) 22 березня 2016 р.
На території брюссельського аеропорту знайшли три пояси смертника, які не розірвалися. Відповідальність за теракти взяла на себе ІДІЛ. Аеропорт після атак припинив роботу на два тижні. Поліція назвала імена двох терористів, які організували теракт в аеропорту Брюсселя. Ними виявилися брати Халід й Ібрагім ель Бакрауї.
Теракти в аеропорту Стамбула, 28 червня 2016 року
Увечері 28 червня в аеропорту Стамбула в міжнародному терміналі прогриміли вибухи. Загинули 45 людей, 239 отримали поранення. Серед загиблих одна українка, ще троє громадян України зазнали поранень.
Suicide bombers kill up to 50 and wound 60 in #Istanbul airport attack https://t.co/i9d6nGPOMS pic.twitter.com/I6hGE1tHxv
— Daily Mail Online (@MailOnline) 28 червня 2016 р.
Двоє з трьох смертників, які вчинили теракт, мали російське громадянство, згодом у причетності запідозрили ще 11 росіян. Голова парламентського комітету з національної безпеки США, конгресмен Майкл Маккол заявив, що організатором теракту в аеропорту Стамбула був відомий терорист із Північно-Кавказького округу Росії Ахмет Чатаєв.
Суд в Анкарі заарештував 13 підозрюваних в організації теракту.
Терористична атака в Ніцці, 14 липня 2016 року
Увечері 14 липня у французькій Ніцці на набережній у натовп людей, які відзначали національне свято – День взяття Бастилії, врізалася вантажівка. За останніми даними, 84 людини загинули, близько 150 отриали поранення.
ЗМІ розповіли, що чоловік, який перебував у кабіні автомобіля, імовірно, тунісець за походженням, відкрив вогонь із вогнепальної зброї. Його застрелила поліція. Влада повідомила, що у покинутій вантажівці знайшли важке озброєння і вибухівку.
Президент Франції Франсуа Олланд назвав події в Ніцці терактом. Рада Безпеки ООН засудила терористичний акт, назвавши його варварським і підлим.