Одна з найбільших у світі компаній з управління активами Allianz Global Investors розробила Індекс Стійкості Пенсій, який вимірює та ілюструє розвиненість пенсійних систем світу та потреби їх реформування. Дослідження Allianz Global Investors проводилось у 44 країнах світу.
За результатами дослідження, менш як 10% від ВВП витрачають на пенсії такі країни як Болгарія, Хорватія, Чехія, Естонія, Індія, Латвія, Литва, Румунія, Росія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Греція та Люксембург.
Найбільш фінансованими вважаються пенсійні системи Австралії, Чилі, Данія, Гонконгу, Сінгапуру, Швеції, Швейцарії, Великобританії та США.
Найбільше державних коштів серед країн Європи на пенсійне забезпечення витрачають Італія (14% від ВВП) та Франція (13,5% від ВВП), на третьому місці – Австрія (12,7% від ВВП), на четвертому – Португалія з 11,6%. Найменше в Європі в пенсійну систему вкладає Ірландія – 4,1%.
В сукупному рейтингу серед країн світу на першому місці опинилась Австралія, за нею розмістились Данія та Нова Зеландія. Як зазначає Die Presse, Данія та Нова Зеландія обидві мають сильні професійні пенсії, які більше залежать від ринку капіталу.
У Новій Зеландії, наприклад, пенсіонери отримують від держави лише один вид базової пенсії після 65 років близько € 225 на тиждень. Сума цієї пенсії не залежить від доходу, а лише від сімейного стану. Іншу частину пенсії забезпечує підтримувана державою система пенсійного накопичення. Так, вкладник сам може вирішити суму свого вкладу, від якої залежатиме пенсія. Після введення в 2007 році цієї системи нею користуються 1,7 млн з 4,4 млн новозеландців.
У звіті також йдеться, що Греція, Індія, Китай та Таїланд найбільше потребують реформування пенсійних систем, кожна країна зі своїх причин. Так, в Індії та Китаї досі мало хто взагалі має доступ до пенсійної системи. Таїланд, тим часом, зробив низьким пенсійний вік (55 років).
Греція посідає останнє місце в рейтингу через хвору систему державних фінансів, велику кількість людей літнього віку відносно до тих, хто працює.