“Найгірший вибір в історії”. Time оголосив Людиною року-2021 Ілона Маска і це викликало різку критику

Світ
14 Грудня 2021, 22:00

Рішення журналу Time назвати мільярдера Ілона Маска людиною року в 2021 році викликало хвилю несхавлення та критики через його ставлення до податків та зневажливе ставлення до Covid-19. Про це повідомляє The Guardian.

Маск нещодавно випередив засновника Amazon Джефа Безоса ставши найбагатшою людиною в світі, оскільки зростання ціни акцій Tesla збільшило його статок приблизно до 300 мільярдів доларів. Описуючи його як "клоуна, генія, мрійника, промисловця, шоумена", Time наголошує на масштабах зусиль Маска, починаючи від його заснування SpaceX у 2002 році і закінчуючи створенням альтернативної енергетичної компанії SolarCity.

У виданні зазначили, що його "людина року" не є нагородою, а радше "визнанням людини, яка найбільше вплинула на події року, добре це чи погано". Раніше нагороду присуджували папам, медичним працівникам, які боряться з Еболою, Греті Тунберг, а також Гітлеру та Сталіну, які отримували її двічі.

Читайте також: Штучний інтелект: загроза чи незріла технологія

Ілон Маск на обкладинці майбутнього випуску Time.

Відзнака викликала різку критику в США, де Маск є суперечливою особистістю. На думку багатьох користувачів Twitter, інші люди можуть бути більш гідними визнання цього року.

Маск виступає проти "податку для мільярдерів". Згідно з розслідуванням Propublica, він разом з іншими видатними і дуже багатими людьми сплачує лише невеликі податкові ставки порівняно зі значним збільшенням його загального багатства в період з 2014 по 2018 рік. Маск сплачував "реальну" ставку в 3,27%. Хоча ставки законні, вони викривають неспроможність американського податкового законодавства стягнути прибуткм, отриманого від активів, а не у спосіб оподаткування заробітної плати – основного джерела доходу більшості американців.

Сенатор Елізабет Уоррен написала в Твіттері, що рішення Time підкреслює необхідність реформування податкового кодексу, "щоб людина року фактично платила податки і перестала звільнятися від усіх інших".

Роберт Райх, який обіймав посаду міністра праці в адміністрації Клінтона, сказав, що ця відзнака це чудова нагода, нагадати людям, що він "незаконно погрожував відібрати опціони на акції, якщо працівники об’єднаються", що очевидно посилається на висновок Національної ради з трудових відносин 2019 року щодо твіт, у якому Маск написав: "Навіщо платити профспілкам й відмовлятися від опціонів на акції за безцінь?"

Маск раніше викликав суперечки в 2020 році, применшивши небезпеку Covid у серії твітів, і спочатку залишив свою фабрику в північній Каліфорнії відкритою, незважаючи на місцевий наказ влади.

Автор New York Times Курт Ейхенвальд написав, що в рік, коли розробники мРНК-вакцин заощадили мільйони і допомогли відновити глобальну економіку, вибір Маска є найгіршим вибором за всю історію".

Журнал Time також відзначив, що Маск володіє армією лояльних послідовників (та інвесторів) у соціальних мережах, намагаючись тримати під контролем виконавчу владу, яка далека від традиційної.

Використовуючи своїх 66 мільйонів підписників у Twitter, він пропонує дивовижні поради всьому світу і зводить з розуму навіть його власних послідовників та інвесторів.

Незважаючи на те, що компанія стала прибутковою лише в останні роки, Tesla на сьогоднішній день є найдорожчою автомобільною компанією у світі, у якийсь момент цього року вона перетнула поріг ринкової капіталізації в 1 трлн доларів . Традиційні важковаговики, такі як Ford і General Motors разом, коштують менше 200 мільярдів доларів.

Минулого місяця Маск заявив, що SpaceX спробує вивести на орбіту свій футуристичний корабель у формі кулі в січні. NASA уклало контракт із SpaceX на використання Starship для доставки астронавтів на поверхню Місяця вже в 2025 році. Маск сказав, що планує використовувати кораблі багаторазового використання, щоб у кінцевому підсумку висадити людей на Марс.

Цей вибір був поставлений під сумнів у Twitter користувачами, які припустили, що інші фігури можуть бути більш гідними визнання цього року.

104