Так, в ніч на 11 липня розпочався обстріл з «Градів» позицій сил АТО поблизу Зеленопілля на Луганщині. Вогонь вели з боку кордону з РФ. Вранці бійці 24-ї моторизованої бригади (Яворів, Львівська обл.) повідомили про загибель близько 30 українських військових та понад 100 поранених. Колону, яка намагалася вивезти з поля бою поранених також атакували терористи. Крім того, військові повідомили про знищену внаслідок обстрілу техніку та просили надати їм підмогу.
Інформацію про обстріл підтвердили в штабі АТО та прес-центрі РНБО, однак даних щодо втрат не надали. У МВС підтвердили загибель 30 українських військових. За офіційними даними під Зеленопіллям загинули 19 українських військових, однак самі бійці стверджують, що втрати замовчують. Окремі з них заявляють про понад сотню загиблих.
Наприкінці липня терористи затисли в кільце українських силовиків 72-ї та 79-ї бригад під Маринівкою на Донеччині. Протягом тижня позиції військових обстрілювали «Градами» з обох боків – як терористи, так і з боку кордону з РФ. Силовики опинилися в оточенні без підтримки та можливості вивезти поранених, закінчувались їжа, вода та боєприпаси. На прохання про підкріплення відповідь зі штабу АТО не надходила. Один зі старших офіцерів самостійно прийняв рішення та з допомогою волонтерів, прорвавши оточення, вивів з-під обстрілу 75 важкопоранених бійців та резервістів, в той час як офіцери та прапорщики залишилися на позиції.
7 серпня, після двох тижнів перебування під шквальним вогнем, бійців 72-ї та 79-ї вивели з-під Маринівки та перекинули на інші ділянки АТО. За даними РНБО, під час виходу із котла військові знову потрапили під вогонь терористів, що призвело до суттєвих втрат. Також в Раді нацбезпеки заявили, що на місце колишньої дислокації 72-ї та 79-ї бригад не відправлятимуть нові формування, оскільки позиції вже пристріляні бойовиками. Таким чином, ці території включно з кордоном залишилися під контролем терористів.
Також наприкінці липня пункт пропуску «Должанський» понад чотири години обстрілювали з боку Росії. За таких умов українські силовики не могли відкрити вогонь у відповідь. За даними РНБО, по українській території запустили понад 250 снарядів, через що загинули 4 прикордонники, двоє отримали поранення. Крім того, поранення отримали щонайменше 10 бійців 24-ї бригади. Також через постійні обстріли "Градами", мінометами та важкою артилерією знищена досить велика кількість одиниць української військової техніки.
18 серпня добровольчий батальйон "Донбас" з боями зайшов в місто Іловайськ на захід від Донецька. Бої з терористами на підступах до міста вели батальйони «Дніпро» та «Азов». На ранок 19 серпня силовики зайняли 2/3 міста та проводили зачистку. Крім того, повідомлялося, що українські силовики затисли в кільце терористів у Іловайську. До міста на підмогу терористам прибули бойовики батальйону «Восток» та «Оплот». При спробі контратакувати сили АТО бойовики застосовували бронетехніку та танки. 20 серпня з’явилося повідомлення про те, що силовики повністю контролюють місто, однак бої з терористами продовжувались.
У батальйоні «Донбас» повідомили про загибель 4-х бійців та поранення комбата Семена Семенченка. 21 серпня у МВС заявили про 16 бійців МВС та Нацгвардії, загиблих при визволенні Іловайська.
26 серпня комбат «Донбасу» Семенченко повідомив про оточення українських силовиків терористами в Іловайську, однак в РНБО інформацію не підтвердили. Семенченко звернувся до керівництва АТО з проханням створити коридор для вивозу поранених та надати підкріплення. В РНБО заявили про те, що бійці отримали допомогу. Згодом Семенченко спростував цю інформацію та закликав небайдужих громадян пікетувати Генштаб та Міноборони з вимогою допомогти добровольчим батальйонам, які перебувають в оточенні під Іловайськом. 27-28 серпня у Києві відбулися мітинги на підтримку військових.
В той же час терористи заявили, що готові створити гуманітарний коридор для українських військовослужбовців, які опинилися в оточенні, якщо вони вийдуть з зони бойових дій без зброї.
29 серпня, не отримавши підмоги від керівництва, силовики спробували самостійно вирватися з оточення в Іловайську, однак потрапили у засідку бойовиків. Військові зайняли кругову оборону і ведуть бій.
Крім того, однією з найгарячіших точок є територія поблизу Савур-Могили. В ніч на 28 липня сили антитерористичної операції розпочали активні бойові дії у районі Савур-Могили і згодом взяли контроль над висотою. Савур-Могила є стратегічною висотою на кордоні Луганської, Донецької та Ростовської області Росії, з якої терористи обстрілювали українських військових та низку населених пунктів, зокрема, Маринівку. Відтоді терористи регулярно здійснювали контратаки, намагаючись повернути контроль над стратегічно важливою точкою.
Так, 21 серпня через артилерійські обстріли була зруйнована стела меморіального комплексу. Окрім обстрілів бойовиків, вогонь з «Градів» вели з території Росії. Вранці 29 серпня з’явилась інформація про те, що контроль над висотою захопили бойовики. За даними кореспондентів Reuters, над залишками меморіального комплексу майоріє прапор "ДНР", схил усипаний боєприпасами та шоломами українських бійців, поруч залишилася спалена техніка сил АТО. На самій Савур-Могилі облаштувалися сепаратисти.