За даними агенції, популярність Польщі серед країн ЄС сформована завдяки ліберальним процедурам легалізації перебування та працевлаштування, географічній і культурній близькості та досить високому кадровому потенціалу України.
Серед усіх легальних іноземних робітників у Польщі 90% становлять українці. Можливість ліберального працевлаштування в країні мають громадяни Росії, Білорусі, Молдови та Грузії.
У 2011 році роботодавці Польщі зареєстрували близько 260 тис. заяв на влаштування іноземців, серед яких 240 тис. склали заяви громадян України. Цього року прогнозується приблизно така ж кількість зареєстрованих заяв на працевлаштування.
Польська агенція із працевлаштування іноземців East West Link провела також опитування серед українських респондентів, більшість з яких негативно оцінила ситуацію на ринку праці в Україні.
Лише 4% визнало ситуацію я задовільну, тоді як 70% визначило сучасний стан ринку праці в Україні як негативний.
Серед чинників, які погіршують процес працевлаштування в Україні респонденти зазначили: реальний рівень безробіття, погані умови, низький рівень зарплатні та її невиплата.
До галузей, в який українці найбільш охоче працевлаштовуються в Польщі, належать: виробничий сектор (33%), громадське харчування, готельний бізнес, будівництво, легка та важка промисловість, будівництво та транспортна галузь.
Зазвичай посади, на які громадяни України подають заяви, є посадами спеціалістів або позиції не керівного рівня.
Термін перебування в Польщі 65% опитаних хотіло б продовжити. Тоді як для кожного третього респондента, робота у сусідній країні є лише тимчасовим місцем заробітку, з яким вони не планують пов’язувати майбутнє.
Нагадаємо, українці очолили список іноземців, легалізованих у Польщі.