Надія України на компроміс з міжнародними кредиторами висить на волосині, в той час як обидві сторони готуються до складних переговорів у квітні. Про це пише видання The Financial Times.
У статті стверджують, що на позицію міжнародних кредиторів щодо реструктуризації зовнішнього боргу України значний вплив має поведінка РФ, яка володіє значною його частиною.
«Міністр фінансів (Україна – ред.) Наталія Яресько заявила, що жоден кредитор не отримає особливих умов, але частина бондів перебуває у власності Національного Резервного фонду Росії, який надав $ 3 млрд колишньому проросійському уряду України», – пише The Financial Times, зазначивши, що, відповідно до домовленостей, Росія зможе вимагати дострокового погашення боргу, якщо він перевищить 60 % ВВП України. Разом з тим у статті стверджують, що залучити РФ до спільних домовленостей з іншими іноземними кредиторами буде вкрай складно.
«Найбільшою проблемою для України є те, що власниками облігацій є росіяни», – цитує видання Тімоті Еша – головного економіста Standard Bank.
«Вони навряд чи співпрацюватимуть. Я думаю, що вони будуть чекати до грудня, коли борг потрібно буде повертати, і якщо Україна не розрахується, позика стане заборгованістю», – додав Еш.
Видання зазначає, що така ситуація ускладнить кредитування України Міжнародним валютним фондом, який не надає позик державам із заборгованістю.
«Щоб обійти ситуацію керівництво МВФ може змінити власні правила, але фахівці кажуть, що є ще один варіант для України», – стверджують у статті, наголосивши, що у судовому порядку Україна може оскаржити повернення боргу РФ. Зокрема, зобов’язання можуть визнати недійсними, зважаючи на анексію Росією Криму.
«З наближенням переговорів щодо заборгованості ростуть побоювання, що крихке перемир'я з проросійськими сепаратистами може зникнути, і це може підштовхнути Україну до більшої економічній слабкості», – резюмує видання.
Читайте також: Практично всі гроші з нової програми МВФ підуть на погашення старих боргів України