На відео проєкту «Український Свідок» – Мотижинська лікарня, Київська область. Заклад надає медичну допомогу пацієнтам з окупованих територій.
Один з пацієнтів лікарні, який зміг виїхати з Херсонської області, розповідає: наслідки війни перш за все відчув у вигляді нестачі хліба та інших продуктів. І звісно ліків, бо з медикаментами на окупованих територіях взагалі величезні проблеми. Тамтешня «влада» проблемами населення не переймається. Лікарі часто виїжджають на більш безпечні території або взагалі за кордон, отже, на кваліфіковану допомогу цивільному населенню теж розраховувати не доводиться.
Лікарі надають виїзні консультації в звільнених населених пунктах Київщини з першого ж дня деокупації. Про те, як це відбувається, розповідає лікар-кардіолог Мотижинської лікарні Олександра Телегузова.
«Кожен другий пацієнт сам собі призначає седативні препарати, які в нормальному житті відпускаються по рецепту», – розповідає дівчина. – Люди намагаються подолати психологічну втому. Ці препарати є ефективними, але можуть викликати звикання. Таким пацієнтам ми надаємо консультацію і намагаємося підтримувати з ними зв’язок через месенджери: який препарат і в яких дозуваннях приймати в тих чи інших випадках».
За словами Олександри, найбільші проблеми пацієнтів на деокупованих територіях – психологічні. «Це втома, гостре відчуття жаху, який відбувався і відбувається в країні — або навпаки відмова його сприймати», – каже дівчина. «Найчастіше люди звертаються із депресіями, ПТСР (посттравматичний стресовий розлад) – тобто хворобами, пов’язаними з нервовим перенапруженням».
Якщо ви стали Українським Свідком і маєте відеоматеріали з місця подій: зруйновану інфраструктуру, результати обстрілів, підбиту ворожа техніка, проукраїнські мітинги — надсилайте, будь ласка, на пошту [email protected]