Найбільші ядерні держави світу, США та Росія, сповільнили скорочення своїх ядерних арсеналів, а також модернізують свої потужності в цій царині. Про це у щорічній доповіді 13 червня повідомив Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру (СІПРІ).
За даними дослідників, станом на початок 2016 року серед дев’яти ядерних держав світу стало на 455 ядерних боєголовок менше, ніж роком раніше. Сполучені Штати, Росія, Велика Британія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль та Північна Корея мали в цілому 15 тисяч 395 ядерних боєголовок на початку 2016 року, в тому числі 4 тисячі 120 розгорнутих боєголовок.
- Читайте також: Клімкін візьме участь у засіданні держав-учасниць Договору про заборону ядерних випробувань
У СІПРІ підрахували, що Росія мала 7 тисяч 290 ядерних боєголовок, а США – рівно сім тисяч.
Також, за оцінками в арсеналі Франції 300 ядерних зарядів, далі в цьому списку Китай (260), Велика Британія (215), Пакистан (від 110 до 130), Індія (від 100 до 120), Ізраїль (80) і Північна Корея (10).
Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко виступив за проведення консультацій з міжнародними партнерами щодо загрози розміщення Росією ядерної зброї в окупованому Криму.
Перед тим президент США Барак Обама закликав Росію до переговорів стосовно скорочення ядерних озброєнь.