Найбільше появи нових загальнонаціональних політичних лідерів чекають на Сході України

17 Липня 2013, 13:53

37,1% вважають, що країні достатньо тих політичних лідерів, які є на сьогодні, 13,8% не змогли відповісти.

Думка про необхідність нових політичних лідерів в Україні переважає у жителів західного (37%) і східного (53%) регіонів.

Потребу в нових лідерах вбачають переважно прибічники Всеукраїнського об’єднання «Свобода» – 62% і партії «УДАР Віталія Кличка» – 61%.

На думку опитаних, новими лідерами можуть стати представники як вже наявних політичних партій, де вони були не на перших ролях (27%), так і нових політичних сил – 25%.

Більше третини громадян України (35%) вважають, що українському народу постійно потрібна «сильна рука». Однак, на думку абсолютної більшості (83%) такі лідери мають діяти виключно в рамках закону за принципом «закон один для всіх».

Опитування проведено Фондом «Демократичні ініціативи» та Центром Разумкова з 17 до 22 травня 2013 року. Опитано 2010 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки становить 2,3%.

Як повідомлялось, згідно з результати опитування Центру Разумкова та Фонду "Демократичні ініціативи", абсолютна більшість громадян (66%) вважають, що події в Україні в цілому розвиваються в неправильному напрямку.

Головну провину за незадовільну ситуацію в Україні громадяни покладають на президента України (51%) і уряд (51%), а також Партію регіонів (30%).

Нагадаємо, результати опитування "СОЦИС" спільно з Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень НАН України свідчать, що наразі Партію регіонів підтримує лише 17,3% виборців.

Позначки: