Золоті ворота, США. Цей міст довгий час був найдовшим у світі і заслужено вважається однією з найголовніших визначних пам’яток Сполучених Штатів. Він з’єднує Сан-Франциско і південну частину округу Марін. «Золоті ворота» були і залишаються гордістю США, є головним символом міста. Міст у Сан-Франциско в свій час став проривом в технології побудови підвісних переправ, затьмаривши своєю величчю навіть нью-йоркський Бруклінський міст. Завдяки своїй фотогенічності він часто з’являється в голлівудському кіно.
Віадук Мійо, Франція. Міст, який обігнав за висотою Ейфелеву вежу і лише трохи поступився «Емпайер Стейт білдінг», – це Віадук Мійо. Його найвища точка – на позначці 341 метр. Цей гвинтовий міст, прокладений з кривизною для кращого огляду водіїв, знаходиться на півдні Франції і вважається еталоном інженерного мистецтва. Дивно, що будівництво такої грандіозної споруди тривало всього три роки. Щоправда, на дослідження місцевості і складання проекту пішло майже десятиліття. Треба відзначити, що проїзд по цьому мосту не безкоштовний.
Тауерський міст, Велика Британія. Цей міст, відомий на весь світ, був побудований в кінці дев’ятнадцятого століття. Від моменту створення архітектурного проекту до урочистого відкриття цього шедевра пройшло всього десять років. Для дев’ятнадцятого століття, враховуючи розміри Тауерського моста, це неймовірно мало. У ті часи найголовнішою і найскладнішою проблемою для проектувальників було створення розвідного механізму. Стійкість масивному спорудженню, вага якого кілька тисяч тонн, забезпечує занурений в Темзу фундамент. Уже більше тридцяти років у колись пішохідних галереях моста працює музей, де можна дізнатися все про історію його створення.
Магдебурзький водний міст, Німеччина. Грандіозний міст створений для судноплавства і є найдовшим подібним спорудженням у світі (918 метрів). Його будували майже шість років і відкрили наприкінці 2003 року. Сміливий проект міг бути здійснений ще в першій половині двадцятого століття, будівництво вже було розпочато, проте його заморозили через те, що почалася Друга світова війна. Повернення до проекту в кінці століття себе виправдало: сьогодні Магдебурзький водний міст – це не тільки туристична пам’ятка, але і найважливіша транспортна артерія Німеччини.
Міст через Guaitara, Колумбія. В цілому сам собою міст не є нічим особливим. Але прямо на ньому знаходиться … грандіозний католицький собор Las Lajas Cathedral, який просто вражає своїм виглядом. У Колумбії він найвідвідуваніший. А вся справа в наскельній іконі, яка з’явилася за стінами храму. За легендою, ікона абсолютно несподівано з’явилася сама. Спочатку на мосту була лише каплиця, пізніше собор перебудовували чотири рази, бо щоразу він здавався прихожанам і духовенству недостатньо розкішним.
Hangzhou Bay Bridge, Китай. Цей трансокеанський міст довжиною тридцять шість кілометрів з’єднує місто Нінбо з Шанхаєм. Його вважають одночасно і одним з найдовших, і одним з найкрасивіших у світі. Міст економить наземному транспорту 120 кілометрів шляху, а за своєю формою нагадує величезну англійську букву S. Приблизно на половині шляху є острів площею близько десяти тисяч квадратних метрів, побудований на пірсі і створений спеціально для відпочинку водіїв, де надається весь обсяг необхідних послуг. Будівництво моста велося п’ять років, рух по ньому запустили в 2009 році. Згідно з розрахунками фахівців, він прослужить мінімум сто років, після чого його зможуть реконструювати.