Нагірний Карабаґ. Сторони домовилися про припинення бойових дій та введення миротворців РФ

10 Листопада 2020, 09:39

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян повідомив, що підписав спільну заяву з президентами Азербайджану і Росії, яка стосується припинення війни в Нагірному Карабаґу. Про це Пашинян заявив у ніч на 10 листопада у Facebook.

 

 

Він написав, що "прийняв дуже важке рішення", у результаті якого були досягнуті домовленості про припинення бойових дій.

 

"Підписав заяву про припинення карабаської війни з президентами Росії і Азербайджану з 01:00. Текст вже опублікованої заяви неймовірно болісний для мене і нашого народу", – зазначив Пашинян.

 

Він також назвав це рішення "кращим у сформованій ситуації".

 

Сторони домовилися про введення в Карабаґ російських "миротворців". Уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабаґу і вздовж Лачинського коридору розгортається 1960 російських військовослужбовців зі стрілецькою зброєю, 90 бронетранспортерів, 380 одиниць автомобільної та спеціальної техніки.

 

 

Уже дев'ять літаків з російськими військовими вилетіли в Нагірний Карабаґ.

 

Президент Азербайджану Ільхам Алієв вважає, що договір про припинення вогню в Нагірному Карабаґу є капітуляцією Вірменії. Починається етап політичного врегулювання конфлікту.

 

 

"Військова фаза закінчується, і ми переходимо до політичного врегулювання. Це максимально вигідний для нас варіант. Це фактично воєнна капітуляція Вірменії", – сказав він.

 

Президент Азербайждану також додав, що Баку досягнуло всіх поставлених цілей під час військової фази конфлікту.

 

"Ми досягли всього, чого хотіли. Я їм фактично поставив ультиматум", – сказав Алієв.

 

Водночас Президент Вірменії Армен Саргсян заявив, що дізнався з преси про підписання відповідних домовленостей.

 

 

"Я не брав участі ні в яких переговорах. Врегулювання карабахського конфлікту – справа державної ваги. Будь-який крок, дія, будь-яке рішення, що стосується життєво важливих інтересів безпеки і прав Вірменії, Арцаха і всього вірменського народу, особливо підписання документа, повинні стати предметом всебічних консультацій і обговорень", – упевнений Саргасян.

 

Він заявив, що негайно ініціює політичні консультації, щоб якомога швидше "погодити рішення, що випливають з нашої порядку денного щодо захисту національних інтересів". Саргасян додав, що сподівається, що це питання буде вирішено протягом 10 днів.

 

Як повідомлялося, під час боїв у Нагірному Карабаґу вірменська армія втратила контроль над містом Шуша.

 

Нагадаємо, 27 вересня Вірменія та Азербайджан поновили бойові дії в Нагірному Карабаґу, внаслідок чого є загиблі і поранені серед цивільного населення. За словами прем'єр-міністра Вірменії Ніколо Пашиняна, ініціатором є Азербайджан. У той же час, в Міноборони Азербайджану в початку обстрілів по всій лінії фронту звинуватили Вірменію.