Нафтогаз заплатив Газпрому за січневий газ

31 Грудня 2014, 14:18

НАК "Нафтогаз України" здійснив передплату російському "Газпрому" за поставки природного газу в січні 2015 року обсягом 1 млрд кубометрів. Про це йдеться в повідомленні "Нафтогазу".

"З урахуванням попередньої ціни на російський газ на січень 2015 року обсяг газу, за який НАК "Нафтогаз України" внесла передплату ВАТ "Газпром", становить близько 1 млрд куб. м", – йдеться в повідомленні компанії.

У "Нафтогазі" додають, що цей обсяг сформований за рахунок передплати за січень 2015 року і невикористаного авансу за грудень 2014 року.

"Обсяг газу, який буде придбаний за рахунок залишку грудневої передплати, розраховується за новою ціною", – підкреслюється в повідомленні НАК.

Згідно з повідомленням, оплачені обсяги газу будуть замовлені і використані НАК "Нафтогаз України" в залежності від потреб українських споживачів.

Нагадаємо, станом на 24 грудня НАК "Нафтогаз України" вибрала 300 млн куб. м газу з передплаченого на грудень 1 млрд куб. м. 

Як відомо, 31 жовтня Росія, Україна і Єврокомісія підписали юридично зобов'язуючий тристоронній протокол, зафіксувавши домовленості щодо постачання в Україну російського газу протягом зимового сезону 2014-2015 років.

Крім того, Газпром і Нафтогаз підписали доповнення до контракту, зафіксувавши умови поставок російського газу в період до кінця березня. Документ підписали глава Газпрому Алєксєй Міллер і глава Нафтогазу Андрій Коболєв.

Водночас, прес-служба Кабміну повідомила, що Євросоюз гарантує Україні підтримку на випадок невиконання Росією газових умов.

Нагадаємо, згідно з оперативними даними ПАТ "Укртрансгаз", за станом на 24 грудня в сховищах знаходилося 11 млрд 988,020 млн куб. м газу.