Нафтогаз заявив про гарантії безперебійного транзиту газу

7 Серпня 2017, 21:01

Підстави говорити про ризики для транзиту газу українською газотранспортною системою відсутні, капітальні вкладення в неї ростуть. Про це заявив головний комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в ефірі "5 каналу" в понеділок, 7 серпня.

"Ми гарантуємо безперебійний транзит", – сказав він, коментуючи слова міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика про нібито наявність ризиків працездатності ГТС.

Вітренко повідомив, що Нафтогаз запланував збільшити капітальні вкладення в ГТС в 2017 році в 2,5 рази і за результатами першого півріччя перевиконав цей план на 3%.

Представник НАК припустив, що така заява міністра могло бути пов'язана або з неуважністю, або з його бажанням ще більших вкладень в ГТС. У той же час Вітренко пояснив, що Нафтогаз повинен також задовольняти інші вимоги, в тому числі з відрахувань до держбюджету.

  • Читайте також: Без транзиту. Які загрози й можливості несе ймовірне припинення Газпромом транзиту газу територією України після 2019 року

"Ми повинні балансувати "хотілки", – сказав головний комерційний директор НАК.

Зазначимо, Ігор Насалик в ефірі програми "Перша Шпальта" 6 серпня заявив, що вважає політику Нафтогазу щодо ГТС "недолугою". На думку міністра, через політику НАК "Укртрансгаз" може прийти до того, що буде технічно не готовий до прокачування газу.