Нафтогаз вирішив самотужки модернізувати ГТС

19 Червня 2011, 14:39

"Ми відкриваємо нову сторінку в цих магістральних газопроводах, які були побудовані 30-40 і більше років тому. Вони нас не підвели і до сьогоднішнього дня, вони працюють відмінно, але є ділянки, які у нас викликають занепокоєння. Настав момент, коли треба впритул зайнятися модернізацією. Сьогодні ми маємо можливість приступити самі, безпосередньо, своїми силами", – заявив Чупрун.

За його словами, модернізація української ГТС коштуватиме 3,5 млрд. дол., що значно дешевше, ніж будівництво альтернативних газопроводів в обхід України.

Заступник голови правління "Нафтогазу" також повідомив, що на сьогодні вивчено тільки 4% територій Чорного та Азовського морів, де виявлено 2,5 мільярди тонн умовного палива.

"Враховуючи те, що лише 4% досліджено, то це дуже добре", – сказав Чупрун, додавши, що "перспектива на сьогодні дуже серйозна".

Як повідомлялось, у квітні прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що ЄС повинен взяти на себе половину витрат на модернізацію української ГТС. Проект модернізації, за словами прем'єра, обійдеться в 1,5 млрд. євро. Однак ЄС заявив, що не готовий значною мірою фінансувати модернізацію.

У грудні голова ВАТ “Газпром” Олексій Міллер заявив, що спільне підприємство між Газпромом і НАК “Нафтогаз України” для видобутку вугільного газу в Україні буде створено на парітетних засадах. Зі сторони України будуть внесені газотранспортні потужності, а зі сторони Росії будуть внесені потужності видобутку.

Позначки: