“Нафтогаз” та “Укргазвидбування” вимагають від Кабміну компенсувати 110 мільярдів

23 Січня 2018, 12:48

НАК «Нафтогаз України» разом із ПАТ «Укргазвидобування» звернулися до уряду щодо одержання компенсаційних витрат у розмірі 110 мільярдів гривень. Про це йдеться в офіційній заяві компанії.

 

Зазначається, що витрати, пов'язані із виконанням спецобов'язків, які були покладені на компанії Кабінетом міністрів, на виконання положень закону "Про ринок природного газу" та рішень українських судів.

 

«Поточна схема покладення спецобов'язків шкодить і державі, і споживачам, і розвитку ринку. Існування цієї схеми протягом останніх двох років коштувало значну суму грошей, яку ми оцінюємо у понад 110 млрд грн», – зауважив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

 

Наголошується, що компанія, яка виконує спеціальні обов'язки, має право на отримання компенсації своїх економічно обґрунтованих витрат, зменшених на доходи та з урахуванням допустимого рівня прибутку.

 

«За нашими розрахунками загальний розмір компенсації за виконання спеціальних обов’язків для Укргазвидобування за період з 01 жовтня 2015 року по 31 грудня 2017 року складає до 74,8 млрд грн», — відзначив голова Укргазвидобування Олег Прохоренко.

 

При цьому Нафтогаз сплатив до державного бюджету всі податки, пов'язані з реалізацією цього газу, вчасно та в повному обсязі.

 

Нагадаємо, у листопаді Кабінет міністрів України затвердив новий склад наглядової ради НАК "Нафтогаз України". Зазначається, що нові члени наглядової ради повинні підвищити загальну ефективність роботи, провести розділ постачання, видобування і трейду компанії.