Нафтогаз прокоментував рішення Газпрому розірвати контракти

20 Квітня 2018, 22:12

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" заявляє, що готова до нових зустрічей із Газпромом у Стокгольмському арбітражі, куди російська компанія направила документи для розірвання контрактів. Про це йдеться у повідомленні Нафтогазу на сторінці у Facebook.

 

“Наш найбільший боржник знову грає в гру "poker face". Надіслати документи – недостатньо "для розірвання". Чекаємо на нові зустрічі у Стокгольмі. Уточнимо термінологію: Газпром ініціював арбітражне провадження щодо зміни або відміни контрактів з нами”, – йдеться в повідомленні Нафтогазу.

 

Водночас в НАК наголосили, що контракти не передбачають можливості припинити їхню дію в односторонньому порядку.

 

«Вони чинні і закінчуються разом з 2019 роком. Достроково їхня дія може бути припинена лише за згодою обох сторін або за рішенням арбітражу. Довідково: минулого разу арбітражні провадження за цими контрактами були ініційовані у 2014 році, а рішення за ними арбітраж виніс у 2017 та 2018 роках», – зазначили в Нафтогазі та наголосили, що оскарження арбітражних рішень не зупиняє їх дію, тому там чекають повернення боргу у 2,56 млрд доларів.

 

Як повідомлялось напередодні, російська компанія «Газпром» надіслала до Стокгольмського арбітражу документи для розірвання контрактів з національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» на поставку газу і його транзит через територію України.