У НАК "Нафтогаз України" розповіли про двох працівників компанії, чиї імена фігурують у "панамських паперах". Про це йдеться у повідомленні прес-служби компанії.
«НАК «Нафтогаз України» проводить аналіз даних, опублікованих міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів («панамські документи»). Наразі відомо про двох працівників групи Нафтогаз, інформація щодо яких міститься в оприлюднених даних», – йдеться у повідомленні.
У Нафтогазі назвали прізвища працівників та оприлюднили інформацію про них.
«Сергій Коновець, заступник голови правління, є міноритарним співвласником холдингової компанії Kvassir Global inc., зареєстрованої на Британських Віргінських островах у 2009 році, коли він жив та офіційно працював за межами України. Діяльність компаній, що входять до групи, пов’язана з виробництвом гігієнічних наповнювачів для домашніх тварин. Діяльність Kvassir Global inc. жодним чином не пов’язана з роботою Сергія Коновця в Нафтогазі, компанія не є та не була покупцем або постачальником жодного з підприємств, що входять до групи Нафтогаз або будь-яких інших підприємств нафтогазового комплексу України. Інвестиції у Kvassir Global inc. відображені у декларації Сергія Коновця з часу його повернення в Україну. Співвласниками компанії є декілька українських та іноземних інвесторів, які не пов’язані з групою Нафтогаз, не є та не були державними службовцями та не займаються і не займалися політичною діяльністю», – розповіли в компанії.
Також повідомляється, що Микола Гавриленко, голова правління ПАТ «Укртранснафта», згаданий як співвласник компанії TURITELLA, зареєстрованої у 1999 році в Панамі.
«У 2007 році Микола Гавриленко вийшов з числа акціонерів TURITELLA і з того часу не має до цієї компанії будь-якого відношення», – наголосили в Нафтогазі.
«Внутрішня перевірка не виявила у цих випадках порушення внутрішніх положень Нафтогазу або конфлікту інтересів, пов’язаного з роботою цих співробітників у групі Нафтогаз. Компанія продовжує аналіз переліку осіб, згаданих у панамських документах, та інформуватиме щодо результатів», – підсумували в прес-службі.
Як відомо, 3 квітня Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) опублікував матеріали, з яких випливає, що деякі глави держав і відомі люди мають відношення до офшорів у Панамі. Розслідування було засновано на документах юридичної фірми Mossack Fonseca.
У журналістів з усього світу виявилося близько 11,5 млн різного роду документів, в яких містяться дані про офшорні компанії і рахунки 128 політиків і офіційних осіб, а також 29 мільярдерів зі списку Forbes. Серед них – 12 світових лідерів, їх наближені і родичі.