Нафтогаз і ЄБРР підписали кредитну угоду про $300 млн на закупівлю газу

23 Жовтня 2015, 13:44

Сьогодні, 23 жовтня, у Берліні Міністр фінансів України Наталія Яресько та перший Віце-президент та директор з операційної діяльності Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) Філ Бенетт підписали державну гарантійну угоду про надання кредиту ЄБРР для фінансування закупівлі газу компанією НАК «Нафтогаз України». Про це повідомила прес-служба компанії.

Як зазначається, кредитні кошти у розмірі $300 млн призначені для закупівлі близько 1 млрд куб. м газу на західному кордоні України.

«Однією з умов надання кредиту ЄБРР є реалізація Урядом України плану дій щодо реформи корпоративного управління в Нафтогазі. Підписавши договір гарантії до кредитної угоди, Україна взяла на себе зобов’язання реалізувати цей план», – йдеться в повідомленні.

У компанії нагадали, що позика ЄБРР є поновлювальним кредитом на 3 роки. Протягом цього строку Нафтогаз може погашати і знову позичати кошти в межах цієї суми, щоб профінансувати авансові закупівлі газу перед зимовими періодами. Для ЄБРР надання кредиту такого роду є унікальним, оскільки вперше застосовується механізм поновлювального кредиту з державною гарантією.

Як повідомлялося, ЄБРР схвалив виділення Україні $300 млн на поставки газу з ЄС