Нафтогаз доручив за борги відключити від газопостачання Київенерго і Харківську ТЕЦ-5

10 Липня 2014, 20:55

Згідно з повідомленням, сумарна заборгованість цих двох компаній становить 2,6 млрд гривень або близько 13% загальної заборгованості субєктів господарювання перед Нафтогазом.

"Наразі заборгованість Київенерго перед Нафтогазом становить 1,85 млрд гривень. Після отримання попередження про відключення Київенерго перерахувало Нафтогазу 766 млн гривень у рахунок погашення заборгованості. Зважаючи на це, Нафтогаз тимчасово призупинив процедуру відключення підприємств Київенерго", – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що Харківська ТЕЦ-5 заборгувала близько 700 млн гривень. Керівництво Нафтогазу сподівається, що після отримання попередження харківська компанія теж віднайде можливість розпочати погашення заборгованості.

На думку голови правління Нафтогазу Андрія Коболєва, в умовах газового протистояння з Росією заборгованість компаній за спожитий газ становить серйозну загрозу для енергетичної безпеки держави.

"Нафтогаз дає чіткий сигнал: хто не платить за газ, той його не отримуватиме. Накопичування боргів за спожитий газ є неприпустимим", – наголосив Коболєв.