Нафтоекспортери не домовились про зниження видобутку. Ціна нафти падає

26 Листопада 2014, 09:53

Представники Росії, Саудівської Аравії, Венесуели та Мексики домовилися про регулярні зустрічі та моніторинг нафтових цін під час перших переговорів у чотиристоронньому форматі, однак не погодили спільну позицію щодо необхідності скорочення видобутку. Про це повідомили економічні видання.

Згідно з повідомленням, зустріч за участю міністра енергетики РФ Олександра Новака і глави «Роснєфті» Ігоря Сєчіна пройшла в закритому режимі в готелі Hayatt у Відні. Учасники зустрічі відмовилися від оприлюднення спільної заяви за її підсумками. Заяви для преси зробили «Роснефть» і міністр закордонних справ Венесуели Рафаель Рамірес.

«За своєю динамікою поточний масштаб падіння цін на нафту в історичній ретроспективі відповідає прояву світової економічної кризи. Однак світова економіка і попит на нафту зростають. Також на ринку відсутній критичний дисбаланс попиту і пропозиції», – йдеться в заяві «Роснефті» за підсумками зустрічі. Крім того, «Роснефть» попереджає, що країна здатна зробити «заходи структурного характеру з наслідками в середньостроковому і довгостроковому періоді».

Рамірес за підсумками зустрічі заявив журналістам, що сторони обговорювали зниження рівня видобутку, проте не прийшли до конкретних рішень. Він заявив, що Венесуела вважає ціну 100 доларів за барель справедливою, а поточні ціни надто низькими.

Разом з тим, станом на ранок 26 листопада вартість січневих ф'ючерсів на північноморську суміш нафти марки Brent знизилася на 1,58% – до 78,4 долара за барель. Вартість січневих ф'ючерсів на легку нафту марки WTI опустилася на 2,3% і становила 74,07 долара за барель, нижче мінімуму вересня 2010 року, коли ціна склала 74,09 долара за барель.

Як відомо, 27 листопада відбудеться зустріч міністрів країн-експортерів нафти (ОПЕК), на якому мають домовитися про заходи щодо запобігання подальшому зниженню ціни на нафту, яка вже впала на 27% в 2014 році через появу нових центрів видобутку.

Багато аналітиків підозрюють Саудівську Аравію у навмисній політиці зниження цін на нафту з метою зупинити розвиток проектів з видобутку в США. Інша теорія, навпаки, передбачає спільні дії США і Саудівської Аравії з метою завдати шкоди інтересам Росії та Ірану.

 

Позначки: