Нафта подешевшала більше ніж на долар

13 Жовтня 2014, 10:19

Ціни на нафту знизилися більш ніж на $1 за барель, бо Саудівська Аравія і Кувейт дали зрозуміти, що готові миритися з низькими цінами для утримання частки ринку. Про це повідомили західні ЗМІ.

13 жовтня станом на 10 ранку ф'ючерси на Brent подешевшали на $1,23 – до $88,98 за барель, раніше упавши до $87,74 – мінімального рівня з грудня 2010 року. Ф'ючерси на WTI знизилися на $1,14 до $84,68 за барель.

Крім того, імпорт та експорт Китаю несподівано різко зріс у вересні; зокрема, імпорт нафти піднявся на 9,5 відсотка порівняно з серпнем.

"Це дуже хороша новина для цін на нафту", – зауважив брокер Newedge Japan Рікіо Ісикура.

Та Саудівська Аравія і Кувейт, що входять до ОПЕК, схоже, не мають наміру скорочувати видобуток і готові миритися з низькими світовими цінами. Крім того, представники Саудівської Аравії заявляли, що не заперечують проти падіння цін до $80, якщо це допоможе країні боротися з конкурентами, включаючи США, де стрімко зростає видобуток сланцевої нафти.
Міністр нафтової промисловості Кувейту Алі аль-Омаїр зазначив, що ОПЕК навряд чи скоротить видобуток нафти, тому що, на думку організації, це все одно не втримає ціни від падіння.

За словами міністра, ціни можуть зупинитися біля позначки $76-77 за барель, тому що це є собівартістю видобутку в США і Росії.

Як відомо, нарада ОПЕК відбудеться 27 листопада, і деякі її учасники пропонують знизити видобуток з нинішніх 30 мільйонів барелів на добу, щоб світові ціни повернулися до позначки $100 за барель. Тим часом, найбільший виробник ОПЕК Саудівська Аравія у вересні підвищила видобуток до 9,7 мільйона барелів на добу з 9,6 мільйона в серпні.

Як відомо, нафта на світових ринках стрімко дешевшає з середини липня. Ціни оновили мінімальні показники з червня 2012 року. За цей час північноморський сорт Brent втратив в ціні 21%, американський WTI упав на 18%.

Нагадаємо, за словами міністра фінансів РФ Антона Сілуанова, через падіння ціни на нафту РФ не зможе наповнити резервний фонд бюджету у 2014 році.

Також повідомлялося, що експерти Fitch оцінили сумарний шок для платіжного балансу Росії від зниження цін на нафту і від впливу геополітики в 4% ВВП.

Позначки: