Надзвичайні ситуації в Москві: катастрофа в метро, вибухи газу та великі пожежі

16 Березня 2015, 12:33

За останній рік у Москві сталося кілька резонансних надзвичайних ситуацій – від великої аварії в метро до пожеж у центрі міста.

Катастрофа в метро

15 липня 2014 року зійшов з рейок потяг метрополітену, що рухався від станції «Парк Перемоги» до станції «Слов'янський бульвар» на Арбатсько-Покровській лінії. Загинуло 24 особи, постраждало більше 200. Серед причин аварії називали версії різкого екстреного гальмування через помилкове спрацювання сигналізації, пошкодження вузла кріплення коліс із вагоном, несправності вагона або просідання полотна. Найбільш імовірною версією назвали несправність стрілочного переводу. Остаточна причина аварії поки не встановлена. Ця аварія стала найбільшою в історії московського метро.

Пожежі

12 серпня 2014-го сталася пожежа на території колишнього заводу «Серп і молот» за адресою Таможенний проїзд, 12. 

Площа загоряння зросла від 800 кв. м до 2,5 тис. кв. м. Споруда впала. Постраждалих не було. Причиною пожежі називають недотримання пожежної безпеки.

23 серпня 2014 року загорівся склад на півдні Москви на вул. Ленінська слобода, 26/8. Площа пожежі склала 1000 кв. м, у будівлі завалився дах. Під час інциденту ніхто не постраждав.

  

30 січня 2015 року сталася пожежа у будинку Інституту наукової інформації з суспільних наук. Пожежа травала більше доби. Повністю вигорів верхній поверх інституту, де знаходились зали бібліотеки та деякі фонди. Була втрачена значна частина цінних бібліотечних фондів (за попередніми оцінками, близько 20%). Жодна людина не постраждала.

15 березня 2015-го загорівся Новодівичий монастир. Пожежа почалася у верхній частині дзвіниці, яка знаходиться на реконструкції й закрита будівельними лісами. 

Площа загорання становить 100 квадратних метрів. Передбачається, що пожежа виникла внаслідок замикання в теплових гарматах, які сушили фасад будівлі. Постраждалих немає.

Вибухи газу

6 листопада 2014 року в Москві сталася серія вибухів побутового газу в житлових будинках Пресненского району. У квартирах на різних поверхах будинків одночасно прогриміли вибухи, після цього квартири загорілися. 

.

 

Причиною став стрибок тиску газу через неполадки на місцевій газорозподільній станції. Щонайменше, 15 квартир постраждали від вибухів, поранення отримали 5 осіб. Усього із 30 будинків евакуювали 400 осіб.