Надання Україні летальної зброї активно обговорюватимуть в разі перемоги Клінтон – Макфол

8 Листопада 2016, 10:20

Питання про постачання США летальної зброї Україні активно обговорюватимуть в адміністрації Гілларі Клінтон в разі її перемоги на виборах.

Таку думку в інтерв'ю "Інтерфаксу висловив колишній посол США у РФ Майкл Макфол, який вважається одним з її соратників.

"Як ви знаєте, це питання було темою серйозних дебатів в адміністрації Обами. У результаті особисто президент вирішив, що цей крок буде занадто провокаційним. На мій погляд, серйозні дебати про те, поставляти чи ні летальне озброєння, продовжаться і в адміністрації Клінтон", – заявив він.

За словами Макфола, "досить складно припустити, яким буде рішення" про постачання, оскільки "сильні аргументи знайдуться у різних сторін".

При цьому колишній посол США у Росії закликав Москву розпочати односторонні кроки з деескалації конфлікту на українському Донбасі, щоб уникнути можливих поставок озброєнь в Україну.

"Нова адміністрація на найраніших стадіях уважно вивчатиме, про що заявляє і що робить керівництво Росії", – зазначив Макфол.

Нагадаємо, у США розпочалися вибори 45-го президента. Результати загального голосування повинні оголосити вже на наступний день, тобто в середу, 9 листопада.

Раніше міністр оборони Степан Полторак заявляв, що Україна попросить у США тільки ту зброю, якої найбільше потребує – це засоби протиповітряної оборони і протитанкові засоби. 

Зазначимо, проект закону про оборонний бюджет США на 2017 фінансовий рік уповноважує виділити до $500 млн з метою забезпечення допомоги у сфері безпеки в Україні, в тому числі летальної допомоги. 

Водночас, законопроект обмежує половину цих коштів, поки міністр оборони США не підтвердить, що Україна вживає суттєвих заходів щодо реалізації в оборонних інституціях реформ, спрямованих на боротьбу з корупцією, підвищення рівня підзвітності, а також підтримання можливостей у сфері безпеки.