Надання ДБР доступу до Стратегічного плану застосування ЗСУ загрожує нацбезпеці – Забродський

11 Листопада 2019, 19:38

Рішення Печерського райсуду Києва щодо надання доступу Державному бюро розслідувань до документів Генштабу Міністерства оборони України, зокрема до Стратегічного плану застосування ЗСУ, загрожує нацбезпеці України. Про це у понеділок, 11 листопада, заявив перший заступник голови оборонного комітету Верховної Ради, колишній командувач АТО Михайло Забродський (фракція “Європейська солідарність”), повідомляє прес-служба “ЄС”.

 

“Хотілось би звернути увагу, як нещодавно було повідомлено, Печерський районний суд надав доступ своїм рішенням до Стратегічного плану застосування Збройних сил України, зокрема слідчим Державного бюро розслідувань. Одразу хочу пояснити: йдеться про документ, з яким в нашій країні взагалі знайомі в повному обсязі десяток, можливо, два десятка людей, включаючи Верховного головнокомандувача ЗСУ”, – наголосив депутат.

 

Забродський підкреслив, що відповідне рішення з'явилося саме в той час, коли, за заявами керівництва ДБР, вони не можуть забезпечити повною мірою секретність і відповідний режим у своєму відомстві.

 

Відтак, за словами народного депутата, існує реальний ризик витоку інформації і, зокрема безконтрольного розповсюдження складових плану і інформації, яка міститься в цьому документі.

 

“Наша політична сила вбачає в цьому пряму загрозу національній безпеці. Тому що існує реальний ризик потрапляння цього документа в цілому, або окремих його елементів, у тому числі і в руки Росії як країни-агресора”, – зазначив Забродський.

 

Як повідомлялося, у понеділок, 11 листопада, Печерський районний суд ухвалив надати допуск слідчим ДБР до Стратегічного плану застосування Збройних сил України.