Експерти зазначають, що це, у свою чергу, може вплинути на всі країни, які, сподіваючись на сприятливі прогнози щодо китайської економіки, розширили свій бізнес у цій країні.
Видання відзначає, що незважаючи на те, що зростання економіки Китаю відбулося на рівні 9,7% річних, інфляція в країні досягла рекордних позначок. Так, за березень місяць ціни на продукти харчування зросли на 5,4%. Динамічно зростають також ціни на нерухомість та пальне. Середня ціна на квартиру в центрі Шанхаю коштує тепер понад $500 тис.
«Ситуація з інфляцією в Китаї є набагато серйознішою, ніж повідомляє офіційний Пекін», – вважає Кармен М. Рейнхард, економіст Інституту міжнародної економіки імені Петерсона у Вашингтоні.
Вона вважає, що Пекін займається перетягуванням економічного канату, намагаючись заохочувати стійке зростання, водночас, контролюючи інфляцію.
Експерти висловлюють думку, що економіка Китаю може лопнути як мильна бульбашка, та може спричинити нову фінансову кризу в країні. Окрім того, оскільки економіка Китаю є другою за величиною економікою світу після США інфляційні проблеми в Китаї можуть набрати обертів від мережі супермаркетів Уол-Март (Wal-Mart) до проблем на Уолл-Стріт (The Wall Street) та спровокувати також проблеми у країнах-партнерах, пише видання.
Нагадаємо, наприкінці березня у Китаї урядовим указом заборонили вживати в пресі, радіо та телебаченні слова, які позначають предмети розкоші та асоціюються з чимось «кращим», «досконалим» та «королівським».