Начальнику «міграційної служби «ДНР» заочно повідомили про підозру

28 Вересня 2020, 18:04

Мешканцю Макіївки заочно повідомили про підозру: він забезпечував примусову паспортизацію населення Донеччини. Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора в понеділок, 28 вересня.

 

У 2016 році колишній працівник органів внутрішніх справ України добровільно вступив до терористичної організації «ДНР», що контролюється незаконними збройними формуваннями РФ, зайнявши посаду так званого «начальника миграционной службы МВД «ДНР».

 

В порушення Конституції та Конвенції про захист цивільного населення під час війни він забезпечував проведення примусової паспортизації населення Донеччини. Також він контролював порядок реєстрації і зняття осіб з реєстраційного обліку та дотримання іноземцями і особами без громадянства порядку тимчасового або постійного проживання, перебування, в’їзду, виїзду і транзитного проїзду через територію, підконтрольну НЗФ РФ.

 

Крім того, чоловік за допомогою місцевих ЗМІ поширював серед населення думки про законність таких дій та легітимність окупаційної влади.

 

Чоловіка підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, участі у терористичній організації та порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).