Начальник київської міліції припускає, що провадження щодо побиття активістки на ринку не дійде до суду

20 Липня 2013, 17:27

"Що стосується співробітника Святошинського райуправління – прокуратура проводить досудове слідство, і, остаточно вивчивши всі обставини події, дасть юридичну оцінку: чи буде направлено провадження до суду або припинено розслідування за відсутністю складу злочину. А я більше схильний вважати, що друге, тому що немає наслідків, немає тілесних ушкоджень", – сказав Коряк.

Разом з тим, керівник столичної міліції допускає, що між міліціонером і дівчиною був конфлікт.

"Я допускаю, що між ними був конфлікт. Я навіть допускаю, що, можливо, був поштовх, але тілесних ушкоджень не нанесено, тобто, наслідків немає", – додав Коряк.

В той же час він вказав, що про остаточні висновки говорити зарано, оскільки міліція ще проводить службову перевірку, а прокуратура ще розслідує кримінальне провадження.

"Таких речей допускати не можна. Я жодну сторону не виправдовую. Прокуратура дасть юридичну оцінку, ми – дисциплінарну. Треба карати за таке. Нам конфлікти і загострення не потрібні, однозначно", – підсумував начальник міліції Києва.

Як повідомлялося, КУПР заявив, що 12 липня на столичному ринку "Шлях" співробітник міліції застосував фізичну силу щодо активістки, нібито через те, що вона зробила міліціонеру зауваження говорити українською мовою.  

У цей же день близько сотні людей – підприємці ринку, представники громадських і політичних організацій – прийшли штурмувати Святошинський райвідділ міліції.

 Прокуратура розслідує кримінальне провадження за ч.2 ст. 365 ККУ – перевищення влади або службових повноважень. 

У МВС заявили, що окремі мітингувальники із застосуванням фізичної сили намагалися проникнути на територію райуправління, пошкодили декілька секцій металевого паркану. Також учасники акції застосували сльозогінний газ проти правоохоронців, в результаті чого 11 співробітників Святошинського райуправління отримали тілесні ушкодження, їх госпіталізували.

Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко заявив, що на відміну від активістів у Врадіївці, організатори штурму Святошинського равідділку міліції Києва будуть покарані.