За його словами, зараз ведуться спроби втягнути Україну і Грузію до Північноатлантичного альянсу. Якщо поглянути на те, що у Росії відбувається на суміжних межах, зрозуміло, що ризик втягування Росії в різні локальні конфлікти різко збільшився, заявив генерал.
"За певних умов локальні і регіональні конфлікти можуть перерости в масові із застосуванням ядерної зброї", – заявив Макаров в ході слухань у Громадській палаті РФ.
Макаров нагадав, що практично всі країни колишнього Варшавського договору стали членами НАТО, а також колишні прибалтійські республіки увійшли до Альянсу.
За словами генерала, мобілізаційний резерв російської армії становить 700 тисяч осіб і складається в основному з відслужилих солдатів-строковиків.
За його словами, Міноборони зберігає плани з підтримки мобілізаційного резерву, а чисельність контрактників у наступні роки буде збільшитися для підтримки боєздатності армії за будь-яких умовах.
Нагадаємо, у лютому 2010 року російський прем’єр Владімір Путін на нараді з пріоритетних напрямів державної програми озброєння на 2011-2020 роки заявив, що Росія планує приділяти основну увагу розвитку ядерних сил, космічній і протиповітряній обороні.
Того ж місяця президент РФ Дмітрій Мєдвєдєв затвердив Військову доктрину, яка зберігає за Росією право застосування ядерної зброї у відповідь на загрози
У травні цього року Мєдвєдєв заявив, якщо Росія і США не домовляться щодо ПРО, тоді після 2020 року почнеться нова гонка озброєнь.