Набув чинності закон, який “спрощує” відкриття власного бізнесу

6 Червня 2011, 09:29

Документом вводиться можливість для засновників юридичних осіб (крім акціонерних товариств) створювати статутні фонди в розмірах і в складі, якіїм необхідні для відкриття власної справи.

Законом також мінімізуються витрати власних коштів засновників на етапі створення юридичних осіб, які в даний момент витрачаються на оплату банкам при відкритті тимчасових рахунків і на внесення грошових коштів в якості внеску до статутного фонду до моменту проведення їх державної реєстрації як юридичних осіб, на оплату за нотаріальне засвідчення підписів засновників на установчих документах і рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому урядовий законопроект про спрощення початку підприємництва 21 квітня.

Президент України Віктор Янукович підписав закон № 3263-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури початку підприємництва» 20 травня.

Зазначимо, що у квітні у Держподатковій визнали, що у 2011 році кількість створених фізичних осіб-підприємців, приватних підприємств і товариств з обмеженою відповідальністю значно зменшилася у порівнянні з минулим роком.

Вже у травні прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що не виключає прийняття кадрових рішень у разі, якщо профільні відомства не забезпечуватимуть розвитку підприємництва.