Набула чинності Постанова Кабміну про порядок переміщення товарів у зону АТО

14 Березня 2017, 07:36

Набула чинності Постанова Кабміну про порядок переміщення товарів через лінію розмежування у зоні проведення антитерористичної операції. 

Рішення про новий порядок ухвалив Кабмін 1 березня, опубліковано в офіційному друкованому органі уряду "Урядовий кур'єр" 4 березня 2017 року. Постанова набирає чинності через 10 днів після дати офіційної публікації, тобто сьогодні, 14 березня. 

Громадяни, які хочуть перевозити товари через лінію розмежування та в буферній зоні, повинні будуть погоджувати свої дії з чиновниками Міністерства у справах тимчасово окупованих територій, а підприємці і компанії – з фіскально. службою.

Відповідно до затвердженого урядом порядку переміщення товарів, через лінію розмежування дозволяється перевозити у складі гуманітарного конвою продукти харчування і лікарських препаратів, товар і продукцію металургійної, гірничозбагачувальної, вуглевидобувної галузей та об'єктів критичної інфраструктури.

Також порядок переміщення товарів стверджує створення гуманітарних майданчиків, на яких будуть формуватися вантажі для відправки гуманітарної допомоги на тимчасово окуповану територію, а також гуманітарно-логістичних центрів, де буде здійснюватися дрібна і дрібнооптова торгівля продуктами харчування, засобами особистої гігієни, одягом, взуттям або побутовою хімією.

"За рішенням керівника антитерористичної операції в районі її проведення можуть встановлюватися додаткові обмеження", – свідчить постанова Кабінету міністрів.

Стежити за переміщенням товарів будуть спеціально створений Координаційний центр і контрольні пункти на лінії розмежування.

Нагадаємо, ввечері 13 березня в СБУ заявили про затримання 43 людей зі зброєю в зоні проведення АТО на Донеччині. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що затриманих допитують.

Згодом стало відомо, що в Луцьку близько півсотні активістів прийшли у Волинську ОДА, протестуючи проти затримання блокувальників торгівлі з окупованими територіями в Кривому Торці на Донеччині. Активісти заявили, що ночуватимуть у будівлі, поки затриманих не випустять.

Крім того, прихильники блокади Донбасу також мітингували в Києві на Майдані Незалежності.

Також у Вінниці біля будівлі обласного управління СБУ активісти запалили шини в знак протесту проти затримання блокувальників на Донбасі. У Львові, Чернівцях та Рівному в ніч із 13 на 14 березня також відбулися акції на підтримку затриманих біля станції Кривий Торець учасників блокади.