НАБУ завершило розслідування щодо Омеляна

14 Серпня 2020, 19:00

Розслідування щодо екс-міністра інфраструктури Володимира Омеляна завершене. Про це повідомляється на сайті Національного антикорупційного бюро у п’ятницю, 14 серпня.

 

«Розслідування ймовірних незаконних дій екс-міністра інфраструктури України, які призвели до недоотримання держбюджетом 30,5 млн грн, завершене. 14 серпня 2020 року колишньому топ-посадовцю відкриті матеріли слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду», – йдеться в тексті.

 

Зазначимо: Омелян підозрюється у скоєнні незаконних дій, через які державний бюджет недоотримав 30,5 млн грн. Його дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 211 (видання службовою особою нормативно-правового акта, що зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах) КК України.

 

Слідство встановило: колишній міністр у грудні 2017 року видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Водночас один із цих зборів – адміністративний – є прибутковою частиною державного бюджету, тому змінити його розмір могла лише Верховна Рада, а не міністр. Відтак, рішення колишнього міністра про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до ненадходження до держбюджету в 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн.

 

25 червня Вищий антикорупційний суд обрав Омеляну запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.