НАБУ завершило досудове розслідування стосовно голови Рахункової палати

1 Березня 2017, 20:15

Детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування щодо голови Рахункової палати України Романа Магути, повідомили у прес-службі НАБУ у середу, 1 березня.

Повідомляється, що слідство завершили і щодо члена Рахункової палати – головного контролера – директора департаменту з питань АПК. 

"За версією слідства, у період з січня 2014 року по березень 2015 року голова Рахункової палати України, зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах головного контролера – директора департаменту з питань АПК Рахункової палати України, шляхом підготовки та підписання низки службових документів вчинив умисні дії, наслідком яких стало протиправне відчуження двокімнатної службової квартири в новобудові міста Києва у приватну власність її родича", – йдеться у заяві.

Зазначається, що Голові Рахункової палати інкримінують злочин, передбачений ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 («Зловживання владою або службовим становищем») Кримінального кодексу України.

Члена Рахункової палати підозрюють у скоєнні злочину за ч.4 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364, ч.5 ст.191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») КК України.

Нагадаємо, що в грудні 2013 року Рахункова палата купила квартири, серед яких була двокімнатна вартістю 1,39 млн грн. Ця квартира була включена до службових приміщень і надана співробітнику Рахункової палати. Згодом її виключили із числа службових і голова Рахункової палати Роман Магута її приватизував. Це квартира у Києві по вул. Полтавській,10 площею 114 кв.м.

За даними майнового реєстру, у квітні 2015 року Магута та його дружина Лілія купили ще одну квартиру на Печерську на вул. Задніпровського (Щорса) 44-а. Це чотирикімнатна квартира площею 162 кв.м. У своїй декларації Магута вказав, що має у власності половину площі квартири (81 кв.м.), а також, що витратив на її придбання 3,01 млн грн. Іншу половину квартири він записав у розділі про майно своєї сім’ї як власність дружини. Загальна вартість цієї квартири може бути близько 6 млн грн.

За інформацією з реєстру майнових прав, з 2012 року дружина голови Рахункової палати Лілія Магута має будинок у селі Петрівське Київської області. У декларації про майно Магути вказано, що дружина володіє будинком площею майже 309 кв.м. Також у майновому реєстрі є дані, що Лілія Магута має чотирикімнатну квартиру в Донецьку площею 81 кв.м., придбана ще у 1997 р., а також адміністративне приміщення площею 115 кв.м. і нежилі приміщення у місті Добропілля Донецької обл. площею 157 кв.м.

За минулий рік Роман Магута заробив 356 тис грн., а його дружина Лілія – 276 тис грн., з яких 142 тис грн. отримала від передачі майна в оренду.

Як повідомлялося, 6 грудня 2016 року Підозрюваного в махінаціях голову Рахункової палати відсторонили від посади.