НАБУ затримало директора Запорізького титано-магнієвого комбінату

23 Вересня 2016, 14:34

Правоохоронці затримали директора «Запорізького титано-магнієвого комбінату» (ЗТМК) в рамках розслідування зловживання службовим становищем посадовими особами цього підприємства. Про це повідомляється на сайті НАБУ.

«Затримання відбулося в рамках розслідування, розпочатого у червні 2016 року за фактом зловживання службовим становищем, що призвело до розтрати грошових коштів в особливо великих розмірах», – сказано в повідомленні.

Слідство встановило, що протягом 2014-2015 років на модернізацію виробництва комбінату компанія-співвласник Tolexis Trading Limited виділила 880 млн гривень.

Однак директор підприємства, зловживаючи службовим становищем, здійснив розтрату більшої частини отриманих коштів, а саме 492 млн гривень, перерахувавши їх на користь третіх осіб.

Зокрема, замість фінансування витрат на модернізацію кошти спрямовано холдинговій компанії «Енергомережа», «Запоріжжяобленерго», банку «Надра» та «Сінтез Ресурс» – в рахунок погашення заборгованості. Тоді як ці платежі мала здійснити компанія Tolexis Trading Limite за умовами, передбаченими договором.

Затриманому готується повідомлення про підозру за статею Кримінального кодексу «присвоєння, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

Зазначено, що затримання відбулося 23 вересня детективами НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП і у співпраці зі співробітниками СБУ.

У Києві у ніч на 22 вересня ​співробітники київської прокуратури затримали колишнього гендиректора казенного підприємства "Кіровгеологія" за підозрою у розтраті 18 млн грн. 

У липні прокуратура повідомила про підозру заступникові директора дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії "Надра України" "Західукргеологія", якого затримали на хабарі 1,5 млн грн.