НАБУ повідомило про підозру Татарову у справі про заволодіння майном Нацгвардії

18 Грудня 2020, 17:37

Детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили про підозру заступнику голови Офісу президента України, якому інкримінується надання неправомірної вигоди групою осіб за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта (ч. 3 ст. 369 КК України). Про це у п'ятницю, 18 грудня, повідомляє пресслужба Спеціальної антикорупційної прокуратури.

 

 

"Це вже третя підозра у справі щодо надання неправомірної вигоди за внесення недостовірних даних до оціночно-будівельної експертизи об’єктів нерухомості в житлових комплексах на Печерську та на околиці Києва, які були предметом обміну між Нацгвардією та забудовником", – йдеться у повідомленні.

 

Так, під час досудового розслідування встановлено, що після підписання між МВС України та будівельною компанією договору проектування та будівництва житлового будинку на території Печерського району міста Києва, який згодом був розбудований у житловий комплекс "Аристократ", групою осіб, зокрема посадовими особами Національної гвардії України, за попередньою змовою було ухвалено рішення про укладення додаткових угод для обміну нерухомого майна в ЖК "Аристократ" на нерухоме майно в ЖК "Оберіг" з метою заволодіння частиною зазначеного майна під час обміну, що призвело до втрати активів на загальну суму 81 635 448,00 гривень.

 

У рамках розслідування Нацполіцією зазначеного факту, була призначена судова оціночно-будівельна експертиза.

 

"Проте, з’ясувалося, що колишній народний депутат у змові з особою, яка на той час надавала йому юридичні послуги, домовився із заступником директора ДНДЕКЦ про внесення недостовірних даних до вищезазначеної експертизи. Тоді за "винагороду" у вигляді машиномісця заступник директора експертно-криміналістичного центру занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів у більше ніж 11 разів – із 81 млн грн до 7 млн грн", – йдеться у повідомленні.

 

Зауважимо, 30 листопада 2020 року заступнику директора ДНДЕКЦ повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України (отримання неправомірної вигоди). 1 грудня цього року підозру було вручено колишньому нардепу. Йому додатково інкримінується надання неправомірної вигоди за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта – ч. 3 ст. 369 КК України.

 

Слідство триває.

 

У САП не уточнили імені заступника голови Офісу президента України, якому повідомили про підозру, однак раніше джерела агентства "Інтерфакс-Україна" повідомили, що в. о. керівника САП Максим Грищук підписав підозру заступнику керівника Офісу президента України Олегу Татарову.

 

Татаров відреагував на інформацію про те, що в. о. керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук підписав йому підозру, заявивши, що доведе свою невинуватість.