НАБУ почало розслідування зникнення з “Ощадбанку” арештованих коштів Онищенка

8 Листопада 2017, 14:58

Національне антикорупційне бюро України зареєстровано кримінальне провадження за фактом вчинення невстановленими службовими особами ПАТ "Державний ощадний банк України" незаконних дій з майном, на яке накладено арешт. Про це повідомила прес-служба НАБУ.

"Наразі Національне антикорупційне бюро намагається встановити долю близько 156,8 мільйонів доларів США та 218,1 тис. грн, які належали компанії Quickpace Limited, пов’язаній з нардепом Олександром Онищенком та були арештовані за рішенням суду від 24.05.2016 на рахунках в ПАТ «Ощадбанк» в рамках розслідування так званої «газової справи»", – йдеться у повідомленні.

Детективи НАБУ встановили, що станом на 17.10.2017, незважаючи на наявні обтяження (нескасоване та неоскаржене рішення суду про їхній арешт), дані кошти зникли з рахунків у ПАТ "Державний ощадний банк України".

"Подібну ситуацію в ПАТ «Державний ощадний банк України» пояснили тим, що ці кошти були нібито перераховані до державного бюджету України на підставі вироку Краматорського суду Донецької області, яким було затверджено угоду про визнання винуватості з громадянином Аркадієм К.", – повідомила прес-служба НАБУ.

За словами слідчих, під час допиту посадовці банку не надали жодних даних, які б підтвердили перерахування вказаних сум до державного бюджету, посилаючись на заборону розголошувати таку інформацію.

Нагадаємо, 15 жовтня Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що САП направила до суду клопотання про дозвіл на заочне засудження у "газовій справі" щодо народного депутата Олександра Онищенка.

Зазначимо, у лютому детективи НАБУ розпочали досудове розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із ПАТ «Укргазвидобування» у грудні 2015 року. За версією слідства,  в період з січня 2013 року по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації природного газу, в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого ПАТ «Укргазвидобування» спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.

Загалом у березні слідство встановило причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. Наразі 8 осіб, у тому числі народний депутат України Олександр Онищенко, перебувають у розшуку, 12 обвинувальних актів стосовно 18 осіб скеровано до суду, із них щодо 7 осіб набрав законної сили обвинувальний вирок.

Як повідомлялося, у вересні детективи Національного антикорупційного бюро України затримали одного з ймовірних учасників злочинної організації з розкрадання природного газу, видобутого в рамках договорів про спільну діяльність з ВАТ «Укргазвидобування».