НАБУ опублікувало фрагменти прослушки Холодницького

4 Квітня 2018, 12:10

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) опублікувало фрагменти розсекречених матеріалів негласних слідчих дій стосовно керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького.

 

"З огляду на суспільний резонанс та з метою надання громадськості достовірної інформації про участь НАБУ у розслідуванні стосовно заступника Генерального прокурора — керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національне бюро вважає доцільним оприлюднити фрагменти розсекречених матеріалів негласних слідчих дій, проведених у робочому кабінеті керівника САП", – йдеться у повідомленні прес-центру НАБУ у Facebook.

 

 

Зазначається, що дані слідчі дії здійснювалися на підставі ухвали слідчого судді у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого Генпрокуратурою України.

 

Читайте також: Справа проти Холодницького. Що відомо про конфлікт НАБУ, Генпрокуратури та САП

 

Так,  були встановлені факти, які можуть свідчити про наявність у діях очільника САП ознак кримінальних та дисциплінарних порушень.

 

 

"Зокрема, йдеться про можливе підбурювання свідків до давання неправдивих показань, розголошення відомостей досудового розслідування особам, які не мають відношення до відповідного кримінального провадження", – додали у повідомленні.

 

Наголошується, що питання притягнення Холодницького до кримінальної відповідальності належить до сфери компетенції Генпрокуратури.

 

 

Як повідомлялось, Верховна Рада вирішила заслухати 4 квітня директора Національного антикорупційного бюро України, генерального прокурора Юрія Луценка та керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Відповідне рішення  підтримали 247 народних депутатів.

 

20 березня стало відомо, що працівники Національного антикорупційного бюро України декілька тижнів прослуховували кабінет глави Спеціалізованої антикорупційною прокуратури Назара Холодницького. Так, НАБУ співпрацювало з департаментом ГПУ під керівництвом Володимира Гуцуляка, так званим департаментом "Кононенка-Грановського" Глава НАБУ Артем Ситник підтвердив, що Бюро співпрацює з Генпрокуратурою у справі проти Холодницького.

 

Раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко попросив Квалифікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів розглянути питання зняття Назара Холодницького з посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.Так, за підписами генерального прокурора та директора Національного антикорупційного бюро були направлені дисциплінарні скарги. 2 квітня Контрольно-дисциплінарна комісія прокурорів порушила провадження щодо глави Спеціалізованої антикорупційної прокурори Назара Холодницького. Автоматизована система Контрольно-дисциплінарної комісії прокурорів визначала, що дисциплінарні скарги щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького буде розглядати Олександр Ковальчук.