На сьогодні досудове розслідування зібрало достатньо доказів, якими підтверджено оригінальність «амбарної книги», переданої екс-заступником голови Служби безпеки України Віктором Трепаком до Національного антикорупційного бюро України. Про це інформує прес-центр НАБУ.
Згідно з текстом, низка почеркознавчих експертиз підтвердила оригінальність підписів в амбарній книзі, в тому числі і голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського.
Окрім того, НАБУ зібрало численні покази осіб, які особисто виконували записи та ставили підписи в документі за отримання готівки у відповідних сумах та підтвердили вказаний факт.
«Про це свідчать висновки низки інших почеркознавчих експертиз, які підтверджують оригінальність підписів низки інших осіб, окрім вищезазначених, а також численні покази осіб, які особисто виконували записи та ставили підписи в «амбарній книзі» за отримання готівкових коштів у відповідних сумах та підтвердили вказаний факт. З огляду на наведені факти та суспільний резонанс розслідування, детективи НАБУ припускають, що сторона захисту може чинити вплив на свідків. Тому на даному етапі їй відмовлено в наданні інформації про повний перелік зазначених осіб», – йдеться у тексті.
Дивіться також: НАБУ опублікувало відео повідомлення підозри Охендовському
Як повідомлялося, 15 грудня у НАБУ впродовж чотирьох годин тривав допит Охендовського. Після допиту голова ЦВК заявив, що наполягає на своїй невинуватості та подаватиме клопотання щодо припинене провадження проти нього через "нікчемність почеркознавчої експертизи".
Нагадаємо, раніше керівник Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький підписав підозру у вчиненні злочину Охендовському. Детективи Бюро встановили, що голова ЦВК упродовж 2012 року здійснив шість закордонних відряджень, пов’язаних зі своєю професійною діяльністю на чолі Центрвиборчкому, які, за версією слідства, профінансовано коштами Партії Регіонів. Свідчення про це містять докази, долучені до так званої «справи чорної бухгалтерії» Партії Регіонів — кримінального провадження, розпочатого детективами Бюро в травні 2016 року на підставі заяви екс-першого заступника Служби безпеки України.
19 грудня САП вручила Охендовському клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді застави і про відсторонення від посади.