НАБУ оприлюднило дані слідства у справі щодо корупції депутата Юрченка

15 Вересня 2020, 14:59

Національне антикорупційне бюро опублікувало відеоматеріали стосовно передачі частини хабаря народному депутату Олександру Юрченку (фракція партії "Слуга народу"). Про це у вівторок, 15 вересня, повідомляє пресслужба відомства.

 

"У межах розслідування корупційної схеми отримання неправомірної вигоди завдяки використанню повноважень народного депутата України НАБУ і САП скерували до генерального прокурора проєкт повідомлення про підозру чинному народному обранцю. Однак станом на 15.09.2020 листи залишилися без відповіді, що унеможливлює притягнення до відповідальності усіх учасників злочину", – йдеться у повідомленні.

 

 

Зазначається, що влітку 2020 року НАБУ отримало оперативну інформацію про існування організованої групи, учасники якої отримують неправомірну вигоду за використання законних повноважень та обов’язків народних депутатів. Для встановлення усіх учасників злочинного угрупування та оперативного документування їхньої діяльності бюро розробило спеціальну операцію з включення до її складу детектива НАБУ "під прикриттям".

 

"У середині серпня детектив "під прикриттям" передав першу частину неправомірної вигоди посереднику. 26-27 серпня співучасники планували отримати ще одну частину коштів. За обставин, які зараз з’ясовує слідство, Національне бюро було вимушене припинити подальше виконання спеціального завдання", – заявили у Бюро.

У відомстві інформують, що у межах розслідування зібрали докази для повідомлення про підозру народному депутату. Однак його може підписати виключно генеральний прокурор. Тож детективи НАБУ за погодженням з прокурорами САП, за попередньою домовленістю з керівництвом Офісу генерального прокурора, 10 вересня 2020 о 12 год. 20 хв. прибули до ОГП з метою внесення відомостей до ЄРДР щодо можливого вчинення народним депутатом кримінального правопорушення, а також підписання низки клопотань про проведення слідчих дій стосовно нього.

 

Також було надано проєкт повідомлення про підозру, довідку про зібрані докази та матеріали кримінального провадження, які підтверджують обґрунтованість підозри, стверджують у НАБУ.

 

У відомстві поінформували, що 10 вересня особі-посереднику (неофіційному помічнику чинного народного депутата) повідомлено про підозру за ч.5 ст.27 ч.4 ст.368 КК України. Також до Генерального прокурора скеровано проєкт підозри щодо дій парламентарія.

 

НАБУ 11 вересня повторно скерувало до ОГП лист щодо необхідності внесення відомостей до ЄРДР стосовно дій нардепа, однак станом на 15 вересня відповіді не було надано.

 

Раніше НАБУ викрило в аеропорту “Бориспіль” корупційну схему, що діяла з 2014 року.